Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina uz meistarklasi reljefo cimdu rakstu adīšanā

27. jūnijā plkst. 11.00 Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Amatu nams aicina adītājas uz meistarklasi reljefo cimdu rakstu adīšanā.

Latviešu etnogrāfiskie cimdi  ir pazīstami ar savu krāsu un ornamentu bagātību. Par rakstraudžiem un ideju avotiem kalpo gan grāmatas, gan muzeju fondos atrodamie paraugi. Ļoti interesantus un oriģinālus cimdus pagājušā gadsimta otrajā pusē darināja lietišķās mākslas studiju dalībnieces, visiem zināmos adījumu zīmējumus papildinot ar dažādiem tehnisko rakstu veidiem, noceltajiem, aptītajiem valdziņiem u.c. Daudzi šādi jaunrades cimdu raksti tika publicēti žurnāla “Padomju Latvijas Sieviete” vecajos melnbaltajos pielikumos. TLMS “Irbi” dalībnieces ir pētījušas vecos cimdus, zīmējušas rakstus, adījušas paraugus un jaunus cimdus.

Nodarbībā būs iespēja apgūt interesantus, reti izmatotus cimdu rakstus, kur vienlaikus ada ar vairāku krāsu pavedieniem un raksta ornaments veidojas telpiski – no labiskajiem un kreiliskajiem valdziņiem.

Līdzi jāņem 5 zeķu adatas un atbilstoša rupjuma dzija paraudziņiem. Pasākums paredzēts adītājām ar priekšzināšanām. Vietu skaits ierobežots, tādēļ lūgums iepriekš pieteikties uz e-pastu: baiba.pilane@riga.lv. Papildu informācija pa tālr. 29193421. Dalības maksa – 2 eiro.