Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkurss “Gleznojumi uz zīda un stikla. Dārzs” izstāde

Jaunais gads bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” ir atnācis  ar konkursam “Gleznojumi uz zīda un stikla. Dārzs” iesniegto darbu košumu. Laiks pirms konkursa bija diezgan izaicinošs, jo vēl arvien plosījās Covid-19 vīruss un nodarbības vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņos  notika dažādos formātos, mazu brīdi klātienē, pēc tam individuāli un  attālināti.

Neskatoties uz šo situāciju rezultāts ir iepriecinošs.  Tātad, vēlme izpausties mākslā, radoši darboties nav apsīkusi un nekas nav spējis to ietekmēt. Konkursam  19 vizuālās mākslas pedagogi no 12 izglītības iestādēm iesniedza 54 darbus,  no tiem 29 gleznojumus uz zīda un 25 gleznojumus uz stikla, kā arī   3 kopdarbus, kuru tapšanā piedalījušies vairāki pulciņa dalībnieki.

Mākslinieku paveiktais digitālajā izstādē šeit.

BJC “Laimīte” izstāžu zālē, Baltāsbaznīcas ielā 14,  konkursam iesniegties darbi uzrunā skatītājus krāsu salikumos, plūdumos, stāstos.  Godalgotie zīmējumi uz zīda no 2022. gada 1. februāra līdz 28.februārim, priecēs apmeklētājus izstāžu zālē kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Ziemeļblāzmas ielā 36.  Apmeklējot izstādi, jāuzrāda  Covid 19 sadarbspējīgs sertifikāts kopā ar personas apliecinošu dokumentu.

Konkurss  tapis sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes atbalstu un kultūras pili “Ziemeļblāzma”.

Attēla “Brīnumzeme” autore Rīgas Pļavnieku pamatskolas audzēkne  Melisa Naciša.