Rīgas atklātie ģimeņu svētki “Mammu gribu sportot!”

Starptautiskajā ģimenes dienā  15. maijā jau piekto gadu Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” Reģionālajā sporta centrā “Sarkandaugava” notika Rīgas atklātie ģimeņu sporta svētki “Mammu, gribu-sportot!”
Šis sportisko aktivitāšu pasākums 15.maijā  piesaista arvien vairāk dalībnieku arī no citām Rīgas apkaimēm.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments  parūpējās par  balviņām mazajiem un lielajiem, savukārt bērnu un jauniešu centrs “Laimīte” sagādāja  dzeramo ūdeni, pasākuma noformējumu, piepūšamās atrakcijas.

Šogad, kā jau 5 gadu jubilejā, ģimeņu sporta svētkiem bija arī sponsors „Food Union”, kas ar savu produkciju „Rasēns” iepriecināja visus mazos svētku dalībniekus.
Aktivitātes 17 dažādās stacijās nodrošināja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (turpmāk LSPA)  studenti.

Mazajiem dalībniekiem ļoti patika seju apgleznošana, netradicionāli izmantotais sadzīves inventārs – pudeļu korķīši, „bumbu vanna”, īsti zirga pakavi (daudzi bērni tos redzēja pirmo reizi), roku veiklībai izmantojamie pašgatavotie koka „buratino”, kā arī iznomātie „tarakāns”.

Pasākumu rotāja gan pie servisa ēkas piestiprinātais 3x3m pasākuma talismans „saulīte”, ģimenēm bija iespēja fotografēties ar „staigājošo saulīti”.

Svētku izskaņā par aktīvu dalību bērni pēdējos spēkus vēl varēja atdot katra bērna sapņu piepildījumā – piepūšamajā atrakcijā „Meža taka”.
Sarkandaugavā skaists bija skats, kad vairāk kā 200 ģimeņu mājup devās smaidīgi, laimīgi, apgleznotām sejām, krāsainiem hēlija baloniem, dzerot „Rasēnu” un norādot, ka šādus pasākumus jārīko biežāk.

Vislabākā reklāma pasākumam ir 5 gadu regularitāte, saulains laiks un sadarbība ar apkārtējiem bērnudārziem (īpaši 169. pirmsskolas izglītības iestāde).

Kā vienu no šī pasākuma nozīmīgumu var minēt – sadarbībā ar LSPA tika veikts pētījums par ģimenes aktivitāti un vecāku līdzdalību fiziskajās aktivitātēs vecākiem kopā ar bērniem, kas ļaus uzlabot turpmāko pasākumu kvalitāti.

Šajā dienā pirms pasākuma norisinājās arī starpaugstskolu seminārs (Liepājas Universitāte, LSPA, Varšavas Sporta universitāte) klātienē dalījāmies ar labās prakses piemēru Liepājas Universitātes pirmskolas nodaļas pasniedzējiem, studentiem un viesiem no Polijas. Viņi atzīmēja kvalitatīvās aktivitātes, inventāra daudzveidību un vietas infrastruktūru.

 

Ilze Spīķe
BJC “Laimīte”
sporta organizators
29267694