Rīgas 93.vidusskolas dejotāji gatavojās Deju svētkiem

Februāra otrā nedēļa daudzās Latvijas, tai skaitā Rīgas skolās, ir projektu nedēļa, kad skolēniem ir iespēja mainīt ierasto mācību procesu, iegūstos zināšanas un praktiskas iemaņas netradicionālā veidā.

Arī Rīgas 93. vidusskolā šī nedēļa bija Projektu nedēļa, kad visu nedēļu skolēni mācījās, bet piektdien prezentēja apgūto arī citu klašu skolēniem.

Šīs skolas 1.-2. un 3.-4 klašu deju kolektīva dalībnieki papildus darbam projektu nedēļā, gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem, kas notiks vasarā, cītīgi mēģināja, mācījās, uzlaboja un arī rādīja savu dejotprasmi koncertā.

Noskatoties koncertu, gribas atzīmēt mazo censoņu darbu. Var redzēt, ka skolotājas vadībā dejotāji mācījušies cītīgi un apzinīgi. Ir uzteicama viņu pozitīvā un nopietnā attieksme pret dejām. Koncertā bija redzama skolēnu degsme un aizrautību.

Novērtējama arī vecāku iesaistīšanās koncertā. Lai koncerts noritētu veiksmīgi un raiti, viņi palīdzēja dejotājiem saģērbties un būt laikā gataviem. Bez vecāku atbalsta, kuri motivē bērnus dejot, mazo dejotāju sasniegumi nebūtu tik pamanāmi.

Novēlu visiem šo degsmi un vēlēšanos dejot dejotājiem, vecākiem un skolotājiem saglabāt līdz Dziesmu svētkiem un, protams, arī turpmāk.

Latgales priekšpilsētas tautas deju metodiķe

Inga Pelēķe