Rīgas 28.vidusskolas un Jaunrades skolas sadarbība Baldonē

Arī šogad 3 dienas – 6., 7. un 8.aprīlī katrs Latvijā varēja satikt meistarus, ne tikai satikt, bet arī iesaistīties un izgatavot lietas meistaru vadībā. Rīgas 28.vidusskolas un Jaunrades skolas sadarbības ietvaros, apvienojot resursus un popularizējot 28.vidusskolas darbību arī ārpus Rīgas pilsētas atkal labs notikums – nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākums „Satiec savu meistaru!”.

Atvērtā darbnīca veidota vairākās zonās – jau pie durvīm redzamas gatavās kokles, kas rada interesi. Tālāk galdiņš ar gatavošanas procesā esošo kokli, nelielu palīgaprīkojuma klāstu un tam blakus arī citi darbi. Tālākā telpas galā kokļu darbnīca, kur iespēja kokles grebšanai un tā ikviens iesaistās nākošo kokļu gatavošanā. Savukārt nākot atpakaļ katrs var izgatavot un iegūt sev kādu vienkāršāku tradicionālo muzikālo instrumentu.

Kokapstrādes un metālapstrādes darbi redzami kopā ar meistaru Arnoldu Ziemeli bija tepat netālu no Rīgas – Baldones novada Mercendarbes muižā 7.aprīlī laikā no plkst.11.00 līdz pat 16.00, lielās interese dēļ pat ilgāk kā bija plānots. Tur skolā jau zināmie koka un metāla tēli – ūsainais meistars un taksis kopā ar latviešu tradicionālajiem mūzikas instrumentiem. Īpašu uzmanību izpelnījās kokles un stāsts par RD IKSD iepriekš atbalstīto projektu „Caur sidraba birzi gāju, zelta kokles rociņā”, kura vadītājs bija Arnolds Ziemelis un kopīgā kokļu gatavošana turpinās. Gatavotāju vidū blakus iespējai piedalīties kokles gatavošanā visiem patika izgatavot un dekorēt savu dūcējpogu, svilpīti un klabekļus. Liela interese bija par tarkšķi, kas sava skaļuma dēļ šoreiz gatavots netika.

Lielā sabiedrības atsaucība un aktīvā līdzdalība kultūras mantojuma izzināšanā un praktiskā gatavošana kā prasmju tālāk pārņemšana – tas darbībā sekmē reāla darbības rezultāta popularizēšanu un darba tikuma attīstību. Atvērtā darbnīca bija aktīvi apmeklēta un darbība tik intensīva, ka pievērsties fotografēšanai nebija laika, bet dažas bildes ir J

Paldies par sadarbību Baldones novada domei, Mercendarbes muižai. Prieks arī par iepriekšējo finansējumu Rīgas 28.vidusskolas projektam „Caur sidraba birzi gāju, zelta kokles rociņā.” (projekta vadītājs A.Ziemelis) Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros, kura ilgtspēja kā pamats šai pasākumā demonstrēt sadarbības iespējas kokles gatavošanā.

 

Foto pielikumā no personīgā arhīva.

Sagatavoja – Dzintra Ziemele.