“Rīga- Eiropas krustcelēs” BJC “Zolitūde”

4.oktobrī no plkst.12.00 līdz plkst.16.00 Bērnu un jauniešu centrā „Zolitūde” (Ruses ielā 13, Rīgā) notika atklātais pasākums projekta „Rīga – Eiropas krustcelēs” ietvaros. Visiem pasākuma apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja doties virtuālā neklātienes ceļojumā uz Franciju.

Nelielā koncertā, kurā uzstājās pulciņu audzēkņi, varēja dzirdēt šīs valsts valodu un mūziku, redzēt tās seno pilsētu arhitektūras cēlo skaistumu no putna lidojuma, baudīt kankāna deju un kopā ar mazajiem dejotājiem doties fantāzijas lidojumā ar gaisa balonu.

Pēc skolotāju un audzēkņu veidotās zīmējumu galerijas apskates katram dalībniekam bija piedāvāta iespēja apsēsties un darboties pie molberta Parīzes Monmartras atmosfērā.

Iestādes telpās bija izvietotas tematiskas informatīvas izstādes un stendi par franču modes dizaineriem, franču slavenībām ar viņu aforismiem, Francijas skaistākajām pilīm, vokāla pulciņa audzēknes M.Sazoņenko uzvaru Starptautiskajā vokālistu festivālā Nicā un iestādes skolotāju foto no viņu ceļojumiem pa Franciju.

Īpašā Power Point prezentācijā interesenti varēja iepazīties ar Kannu kino festivāla vēsturi. Mazākiem pasākuma dalībniekiem bija sagatavota franču pasaku multiplikācijas filmu izlase dažādās valodās un tematiskas puzles.

Skaisti tērptas galma dāmas apmeklētājus aicināja iejusties karaļnama atmosfērā un apgūt Franču menueta soļus.

Pasākumā piedāvāto sešu radošo darbnīcu apmeklējumu daudzi sāka Lego darbnīcā, kur varēja izveidot gan Francijas simbolus, gan tās arhitektūras pieminekļus no Lego klucīšiem. Liels dalībnieku skaits bija vērojams divās stikla pērlīšu vēršanas darbnīcās, kur tapa simboliskas rokassprādzītes un lavandas ziediņu miniatūras podiņos. Sveču dekupāža piesaistīja un aizrāva visu vecumu apmeklētājus. Lavandas darbnīcā katrs tās dalībnieks apgleznoja auduma maisiņu, kas vēl tika arī piepildīts ar smaržīgu kaltētu lavandu no Francijas. Papīra dekupāžas darbnīcā darinātos maisiņos pasākuma apmeklētāji varēja satilpināt visus savus izveidotos radošos darbiņus.

Mini kafejnīcā garšas kārpiņas priecēja mini uzkodas no fondī.

Relaksēties, klausoties bišu sanēšanā, apmeklētājiem piedāvāja pastaiga pa mākslinieka radīto lavandas lauku. Pastaigas beigās pasākuma dalībnieki, izmantojot savus foto aparātus vai mobilos telefonus, varēja nofotografēties pie izstādes „Logs uz Parīzi”, apskatot ziedu pasaules daudzveidību uz vienas palodzes Parīzē, dažādās rokdarbu tehnikās veidotos ziedus, un izlasot informāciju par to simbolisko nozīmi vai arī pozēt pie uzstādījuma „Skats uz Parīzi no putna lidojuma”.

Iestādes vestibilā bija apskatāma īpaši šim pasākumam veltīta pulciņu audzēkņu un viņu skolotāju izveidotas izstādes: „Franču arhitektūra Lego pulciņa audzēkņu atveidojumā”, „Pazīstamas Šarla Pero pasakas glezniņās no stikla pērlītēm” un modes lietiņu kolekcija „No Franču modes kumodes”.

Kopumā šo pasākumu apmeklēja vairāk kā 300 apmeklētāju, no kuriem tika uzklausītas tikai pozitīvas atsauksmes.

Informāciju sagatavoja

BJC “Zolitūde” metodiķe Silvija Apse