REINIS ZNOTIŅŠ izcīnījis zelta medaļas, uzvarot divos lielos skrituļslidošanas maratonos!

19. un 20. augustā lieliski nostartēja Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” Latvijas vadošais skrituļslidotājs (Powerslide-Laimīte) Reinis Znotiņš – vispirms Reinis bija nepārspēts Polijas pilsētā Gdaņskā, bet dienu vēlāk finiša spurtā izcīnīja uzvaru arī Tartu maratonā, kļūstot par pirmo latvieti, kuram izdevies iegūt pirmo vietu šajā prestižajā skrituļslidošanas maratonā ziemeļu kaimiņu otrajā lielākajā pilsētā.

Labu rezultātu Tartu 42km maratona distancē sasniedza arī 5.vietu pāri par 400 dalībnieku konkurencē ieguvušais rīdzinieks Ansis Eljašāns (Filter), bet sprinta distanci vinnēja rīdzinieks Roberts Pundurs (Powersldie-Taktika.lv).

Svētdien Tartu tika aizvadītās lielākās un prestižākās Baltijas skrituļslidošanas sacensības, kurās bez igauņiem, lietuviešiem un latviešiem sacentās arī Baltkrievijas, Krievijas, Somijas, Itālijas, Zviedrijas un Norvēģijas pārstāvji.

Mūsu skrituļslidotājiem Igaunijas dienvidu pilsētā izdevās uzrādīt lieliskus rezultātus. Galvenajā 42km distancē līdz pat pēdējiem metriem noturējās kopā 18 skrituļslidotāju grupa, kurā finiša spurtā visātrākais izrādījās 20 gadus vecais Reinis Znotiņš, kurš 42km distanci veica 1:10:05,86 un par vienu sekundes desmitdaļu apsteidza 7 gadus vecāko igauni Markusu Martu. Šajā līderu grupā kopā ar igauņiem, krieviem, somu un baltkrievu bez Znotiņa bija arī vēl četri latvieši, no kuriem apbalvojamajā sešiniekā iekļuva 5.laiku uzrādījušais Ansis Eljašāns, kurš uzvarētājam piekāpās mazāk par sekundi – 078, sekundes. Tikmēr Sandrim Šnorem 12.vieta, bet Roberts Pundurs ar Lauri Bitenieku finišēja viens aiz otra attiecīgi 16. un 17.vietā.

Tartu Pusmaratona 21km distancē pāri par 100 dalībnieču vidū sievietēm pirmo trijnieku aizņēma tikai Latvijas pārstāves, uzvaru izcīnot 41:39,71 trasi veikušajai Laurai Jankovskai (BJC “Laimīte”), kurai par 0,8 un 1,1 sekundi piekāpās komandas biedrenes Signe Malnača un Agate Priedīte.

Sestdien Reinis izcīnīja uzvaru Gdaņskā, kur 42km veica gandrīz tāpat kā Tartu – 1:10:03, pārspējot poļus, slovākus, ukraiņus, holandiešus un francūžus.