Pasniegtas Latvijas badmintona Gada balvas

Valkā, 6.februārī svinīgā vakara pasākumā Latvijas badmintona federācija pirmo reizi pasniedza Gada balvas, šādi rezumējot 2015.gadu Latvijas badmintonā.
Kā gada nozīmīgākais sasniegums tika atzīta Latvijas badmintona spēlētāju kvalificēšanās uz 1.Eiropas spēlēm Baku, kurās mūsu valsti pārstāvēja Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” badmintona trenere, skolotāja Kristīne Šefere un audzēknis Reinis Krauklis vienspēlēs, kā arī Kristīne Šefere un audzēkne Ieva Pope sieviešu dubultspēlēs. Uz šo balvu pretendēja arī cits sasniegums – Latvijas spēcīgākā dubultspēļu pāra Kristīnes Šeferes un Ievas Popes uzvara Pasaules badmintona federācijas reitinga turnīrā Marokā 2015.gada oktobrī.

Kristīne Šefere un Ieva Pope saņēma balvu arī kā Gada pāris. Krīstīne Šefere – daudzkārtējā Latvijas čempione tika atzīta arī par Gada spēlētāju sievietēm, bet vīriešiem – Skolēnu pils audzēknis Niks Podosinoviks, kurš 2015.gadā vēl 16 gadu vecumā kluba par Latvijas čempionu.

Par Gada treneri tika atzīmēts Rīgas Skolēnu pils badmintona treneris, skolotājs Arnis Šefers, par Gada klubu tika atzīts Siguldas badmintona klubs, par Gada juniori tika atzīta siguldiete Jekaterina Romanova, Balvu Gada seniors saņēma desmitkārtējais Latvijas čempions rīdzinieks Māris Preinbergs, kurš savu pirmo Latvijas čempiona titulu izcīnīja pirms 45 gadiem – 1971.gadā, bet 10.titulu izcīnīja 1983.gadā. 60 gadu vecumā Māris Preinbergs joprojām turpina aktīvi piedalīties Latvijas čempionātos.

Par gada nozīmīgāko notikumu tika atzīts Rīgā notiekošais Pasaules badmintona federācijas reitinga turnīrs “Yonex Rīga International”, kuru organizē  Rīgas Badmintona skola – klubs “LIPS”. Šāds turnīrs Latvijā notika jau otro gadu pēc kārtas. Šogad par šo turnīru bija īpaša interese, jo tas tika iekļauts Olimpiskajā kvalifikācijā, tāpēc uz Rīgu sabrauca spēlētāji no 26 pasaules valstīm.
Kā Gada atbalstītājs balvu saņēma „Enri”, bet kā gada atsaucīgākais medijs tika atzīts „Sportacentrs”, kur gan publicēta informācija par Latvijā notiekošajām badmintona sacensībām, gan arī tika nodrošināta „Yonex Rīga International” spēļu, Latvijas čempionāta finālspēļu tiešraide.
Balvu par Mūža ieguldījumu tika piešķirta 2015.gadā maijā Yonex Rīga Internationa badmintona turnīra laikā mirušajam ilggadējam badmintona trenerim Pēterim Kažemakam.

Latvijas badmintona Gada balva 2015:
Gada sasniegums – kvalificēšanās uz Eiropas spēlēm Baku (Rīgas Skolēnu pils)
Gada notikums – „Yonex Rīga International” (Rīga)

Gada klubs – Siguldas badmintona klubs
Gada pāris – Ieva Pope un Kristīne Šefere (Rīgas Skolēnu pils)
Gada spēlētāja – Kristīne Šefere (Rīgas Skolēnu pils)
Gada spēlētājs – Niks Podosinoviks (Rīgas Skolēnu pils)
Gada treneris – Arnis Šefers (Rīgas Skolēnu pils)
Gada juniors – Jekaterina Romanova (Sigulda)
Gada seniors – Māris Preinbergs (Rīga)
Par mūža ieguldījumu – Pēteris Kažemaks (Rīga)

Uzlecošā zvaigzne – Liāna Lencēviča (Sigulda)
Gada aktīvākais spēlētājs – Liāna Lencēviča (Sigulda)
Gada pašvaldība – Valkas novads
Gada medijs – „Sportacentrs”
Gada atbalstītājs – „Enri” (Rīga)

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane, skolenupils@gmail.com

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietniece

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu pils)