Operete “Jautrā atraitne”

Tie, kas pazīst Lehāra operešu valdzinājumu, nekļūdīgi pazīs austroungāru-franču gaisotni „operešu karalienē” — Franča Lehāra operetē “Jautrā atraitne”. Operetei 2015. gadā aprit 110 gadu un tā piedzīvojusi nepārspētus panākumus ar vairāk kā 250 000 izrādēm 25 dažādās valodās visā pasaulē, tāpat kā neskaitāmus ierakstus, filmas, televīzijas raidījumus, baletus ledusšovus u.t.t.

Piedalās:

Sonora Vaice un Ingus Pētersons vai Anta Jankovska (Itālija) un Nauris Indzeris

Jolanta Strikaite un Dainis Skutelis

Trīs Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs

Inese Jasmane, Inguna Švāne, Andris Lapiņš

Jānis Kirmuška vai Zigurs Neimanis u.c.

Diriģents – Guntars Bernāts
Režisors – Jānis Kaijaks
Scenogrāfs – Ivars Noviks
Horeogrāfs – Alberts Kivlenieks
Kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa
Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš
Libreta tulkotāja – Amanda Aizpuriete
Mākslinieciskais konsultants – Jānis Kaijaks, diriģents-vecmeistars
Operetes orķestris, koris un dejotāji
Producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonds
Izrāde 2 cēlienos, ilgums 3 stundas

Reiz kāds jauns puisis iemīlēja skaistu meiteni, un viņi būtu dzīvojuši laimīgi kopā, taču jauneklis bija no bagātas ģimenes, bet viņa izredzētā – vienkārša zemnieku meitene. Jaunekļa vecāki bija pret viņu laulībām. Bet visiem par pārsteigumu šī meitene ņēma un apprecēja tās zemes bagātāko cilvēku. Jauneklis pameta savu dzimteni un devās uz Parīzi.

Pagāja gadi, un reiz… Parīzē sūtniecības pieņemšanā konsuls, barons Zeta, paziņo satriecošu ziņu, – Parīzē ieradusies Hanna Glavarī, Pontevedro bagātākā atraitne! Atraitne nolēmusi šeit atrast sev jaunu vīru. Te taču ir Parīze, kur dzīvo francūži!… Ja Hanna iemīlēsies kādā no viņiem, un, ja izņems visu savu naudu no Pontevedro bankas, – valsts, kas šobrīd ir absolūti kritiskā stāvoklī, bankrotēs… Tā ir katastrofa!!!

Šī izrāde ir par mīlestību. Par to, ka mīlestība ir svarīgāka par visu, – tikai tā var glābt valsti no bankrota un pasauli no jauna neprāta. Tās dēļ mēs varam visu, un galvenais, — bez mīlestības patiesībā, – nekam nav nozīmes.

Un vēl, protams, būs mūzika! Populāra, skaista, – kas priecē klausītājus visā pasaulē. Arī slavenais Plasido Domingo, piemēram, savus koncertus iecienījis pabeigt ar Hannas un Danilo mīlas duetu “Lūpas klusē” tieši no “Jautrās atraitnes”.

Latvijas operetes fonds apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Latvijā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu un orķestri. Operetes teātra izrādes varat noskatīties kultūras pilī Ziemeļblāzma.

Pirmizrādes 2015.g.1.martā un 8.martā pl.17.00 Kultūras pilī Ziemeļblāzma

Biļešu cenas no 8, 10, 12, 15, 20, 22, 30, 50 eiro.

Biļešu piegāde bez maksas – zvanīt Dainai Kuplei 28837768