Ogres Kultūras centrā atklāta Baltijas valstu Skolu jaunatnes Deju svētku izstāde “EST-LAT-LIT”

9. februārī Ogres novada Kultūras centrā vienlaikus ar jaunrades deju konkursu atklāta Baltijas valstu Skolu jaunatnes Deju svētku izstāde “EST-LAT-LIT”. Tā iepazīstina ar deju svētku tradīciju, kas ietilpst UNESCO kultūras mantojuma sarakstā, atspoguļojot jauniešu deju svētku veidošanās un attīstības vēsturi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Izstāde Ogres novada Kultūras centrā būs apskatāma līdz 2018. gada 30. aprīlim.

Izstādes idejas autors un sagatavotājs ir Igaunijas Deju svētku muzejs (Tantsupeomuuseum MTÜ), sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas skolu jaunatnes deju svētku organizatoriem. Ekspozīcija ir sadalīta trīs daļās. Katras valsts skolēnu deju svētku vēsture ir izkārtota 6 stendos, tos papildinot ar stendu par UNESCO pamatnostādnēm.
Uz svinīgo pasākumu bija ieradusies un klātesošos uzrunāja Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore un Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirekore Agra Bērziņa, Igaunijas vēstnieks Latvijā Tenis Nirks (Tõnis Nirk), Igaunijas kultūras ministra padomnieks folkloras un tautas mākslas jautājumos Eino Pedaniks (Eino Pedanik), izstādes organizatori un citi.

Pēc izstādes atklāšanas uz Ogres Kultūras centra skatuves kāpa jaunrades deju konkursa ,,Mēs un deja ” dalībnieki. Konkursā piedalījās 40 dejas. Īpašs prieks par Rīgas izglītības iestāžu pedagogiem, jaunajiem horeogrāfiem- Leldi Krēsliņu, Ievu Sīli, Anitu Pielēnu- Pelēnu, Rūtu Lauci, Baibu Miķelsoni, kuras uz konkursu bija atvedušas savas dejas un kolektīvus (Rīgas Teikas vidusskolas TDK ,,Skabardzēni”, Ziemeļvalstu ģimnāzijas TDK, Rīgas Angļu ģimnāzijas un TDA ,,Līgo” bērnu studija, BJC Altona deju kolektīvs ,,Altona”).

TDK ,,Skabardzēni” dejā ,,Saule auda audekliņu” izdejoja savu skolotāju Rūtas Lauces un Artas Slicas iecerēto dejas stāstu. Manī gaišu prieku radīja programmiņā ierakstītais Artas Slicas vārds, kas apliecina, ka viņas darbs netiek aizmirsts un izlolotie dejotāji turpina savu ceļu dejā. Lai mums visiem pietiek spēka turpināt radīt un celt Dejas pasauli!
Dejas spēku apliecina arī Deju svētku izstādes “EST-LAT-LIT” atklāšana!

Informāciju sagatavoja: Tautas deju metodiskās apvienības vadītāja Ineta Bērziņa

Foto: ogresnovads.lv