Notiks Rīgas interešu izglītības metodisko materiālu skate 2023

Gadi iet, dienas skrien, minūtes un sekundes zibenīgi lido. Viens gadalaiks nemainīgi nomaina citu… Atkal klāt pavasaris! Laiks sēt, stādīt, sākt audzēt ražu nākamajam rudenim. Kā jau katru gadu, tieši pavasarī, ir laiks sākt Rīgas valstpilsētas pašvaldības izglītības iestāžu interešu izglītības pedagogu metodisko materiālu skati, kuru organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvalde sadarbībā ar Rīgas Interešu izglītības metodisko centru. Skate norisināsies izglītības iestādēs līdz oktobrim, bet pilsētas kārta – no 10.oktobra līdz 6.decembrim.

Te būtu vietā atcerēties visiem zināmu sakāmvārdu: “Cāļus skaita rudenī”. Tāpēc pirmo mazo graudiņu tai lielai rudens ražai jāieliek zemē jau šodien, tūlīt un tagad! Aicinām visus Rīgas interešu izglītības skolotājus jau līdz vasaras brīvlaikam izdomāt, ar kādu no savas labās prakses piemēriem gribēsiet dalīties un kā varēsiet to pasniegt. Tad gan paspēsiet līdz rudenim to sagatavot iesniegšanai.

Ar savu pieredzi skatē var dalīties ikviens Rīgas interešu izglītības skolotājs, apkopojot to un iesniedzot visdažādākajos darbu veidos: metodiskās izstrādnes, mācību līdzekļi, mācību, audzināšanas, organizatoriskā darba un citi interešu izglītības atbalsta materiāli. Iesniedzamo darbu forma – drukātie, digitālie vai citi oriģinālformāti.

Atšķīrībā no iepriekšējo gadu nosacījumiem,  šogad  akcentējam aktuālos izglītības attīstības jautājumus– STEM un jaunā mācību satura “Skola2030” integrēšanu interešu izglītībā. Precīzāk –  dalības nosacījumus uzzināsiet skates nolikumā.

Noslēgumā – metodisko materiālu skates dalībnieces, Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” skolotājas Sandras Bērziņas novēlējums: “Skatīties, pamanīt, izzināt, apzināt, zināt, iet un sniegt, jo zināšanas nav nekā vērtas, ja tās netiek nodotas tālāk”.

Skates nolikums pieejams ŠEIT

Lai veiksmīgi sagatavoties dalībai skatē, dažus ieteikumus un atbalsta materiālus atradīsiet šeit:

Metodisko materiālu veidošana Evija Pelša

Metodika. Termini Marina Lučko

Ieteikumi metodisko darbu noformēšanā

Aktuālie jēdzieni izglītībā Karine Oganisjana

Lai gūtu priekšstatu par skates norisi un iedvesmu dalībai, piedāvājam iepazīties ar iepriekšējo gadu skates materiāliem un dalībnieku darbiem

https://ej.uz/mms2021Personības

https://ej.uz/MMS2021PrezentacijasIdaļa

https://ej.uz/MMS2021PrezentācijasIIdaļa

#Maninteresē #Došanasprieks #personības

Jautājumu gadījumā sazināties ar Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra projektu vadītāju Marinu Lučko , tālrunis 26807009, e-pasts mlucko@edu.riga.lv.

Lai zaļi sulīgs pavasaris un silti saulaina vasara! Uz tikšanos rudenī!

informāciju sagatavoja Marina Lučko