Noslēgušies tiešsaistes kursi “Muzikālā materiāla izveide un apstrāde horeogrāfiju veidošanai”

No 6. maija līdz 4. jūnijam notika tiešsaites tālākizglītības kursi “Muzikālā materiāla izveide un apstrāde horeogrāfiju veidošanai”.

Programmas klausītāji iepazinās ar programmu REAPER, ar paņēmieniem kā veidot, saglabāt un apstrādāt mūzikas failus. Kursu lektore, skaņu režisore Elīna Karaseva prezentēja informāciju, kas saistīta ar cilvēka auss uzbūvi, skaņu stipruma ietekmi uz dejotāju dzirdi, kā to var nomērīt ar viedtālruņa palīdzību, kas jāzina par skaļu mūzikas atskaņošanu telpā, kādām situācijām paredzēti konkrētie audio faili, to formāti, dažādu kompresiju failu skanējuma salīdzināšana, kā izlīdzināt skaļumu dažādām fonogrammām, kā saīsināt, pagarināt, palēnināt vai paātrināt fonogrammu. Ieskats Reaper funkcijās – skaņas failu importēšana, apstrādes pamati un eksportēšana.

Kursu programmas ietvaros klausītāji veidoja skaņu ierakstu failus, pildot praktisko mājas darbu – daudzceliņu faila ierakstu.

Programmas klausītāji dalījās ar savu pieredzi skaņu ierakstu veidošanā un izteica vēlmi turpināt programmas apguvi arī klātienes seminārā rudenī.

Informāciju sagatavoja: Ivetta Tamane, Mūsdienu deju jomas galvenā speciāliste