Noslēgušies kursi sporta pedagogiem

Arī šī gada skolēnu rudens  brīvdienās sporta skolotāji neslinkoja. Rekordlielā skaitā 48 pedagogi no dažādām izglītības iestādēm piedalījās un veiksmīgi darbojās 36 stundu kursos sportā “Vispārējās fiziskās sagatavotības aspekti bērnu, jauniešu un pusaudžu vecumposmos“. Trīs dienu garumā pedagogi uzklausīja teorētiskas lekcijas, ka arī vēroja un paši piedalījās praktiskajās nodarbībās.

Pirmajā dienā dalībniekus ar savu azartiskumu un daudzpusīgiem, interesantiem vingrinājumiem vieglatlētikā priecēja olimpietes Lauras Ikaunieces -Admidiņas treneris Andis Austrups. Gan daloties pieredzē savās skolotāju gaitās, gan teorijā un praktiskajā daļā. Vingrinājumus vieglatlētikā demonstrēja jaunās Austrupa komandas meitenes, kurām diena izvērtās pamatīgā treniņā. Uzslavas un aplausus izpelnījas trenera paša kvalitatīvie vingrinājumu demonstrējumi uz barjerām.

Otrās dienas ietvaros ar daudzpusīgo un dažādo inventāru kursa apmeklētājus praktiski nodarbināja Dimitrijs Bražņikovs.

Trešo dienu ar teorētisku nodarbību par uztura paradumiem šodien un to ietekmi uz organismu un sportu vienkārši un saprotami pasniedza DCH studijas pārstāvis Armands Sukuts. Tāpat iepazīstinot ar vispusīgās  fiziskās sagatavošanas pamatprincipiem Armands teorijai pievienoja treniņnodarbību, ļaujot treniņa efektu izjust pašiem pedagogiem.

Paldies sakām lektoriem un Rīgas 84. vidusskolas direktorei Vinetai Misgirdai par iespēju aizvadīt kursus  skolas sporta zālē.

Informāciju sagatavoja

Māris Vensbergs

Sporta metodiskās apvienības vadītājs