Norisinājās praktiskais seminārs sportā „Pilates metodes principu integrēšana fiziskajos vingrinājumos”

22.novembrī Rīgas Franču liceja sporta zālē norisinājās praktiskais seminārs „Pilates metodes principu integrēšana fiziskajos vingrinājumos”, kuru vadīja SENSUS-R fitnesa trenere Rudīte Skroderēna.

Sākumā dalībnieki tika iepazīstināti ar teoriju par pilates metodes pamatiem, kas ir stabils ķermeņa centrs, kustību kontrole, kustību apzināšanās, kustību kvalitāte un ķermeņa un prāta savienošana. Pilates nodarbību uzdevumi ir sabalansēti apgūt pareizu kustību stereotipa izkopšanu, veicot efektīvas kustības no «centra», tādējādi sabalansēti nostiprinot visus ķermeņa muskuļus, īpaši akcentējot dziļo ķermeņa muskuļu darbību, korekti  «centrēties» un stabilizēt rumpi dažādos vingrinājumos, atbilstoši fiziskajai sagatavotībai, koriģēt stāju, uzlabot mugurkaula un locītavu mobilitāti, kā arī lokanību un apzināties savas elpošanas ritmu un kustību izpildi. Lektores izcilais demonstrējums un skaidrojums, dalībniekiem pašiem vingrojot, palīdzēja vieglāk izprast un uztvert katras kustības pamatprincipus- kontroli, koncentrēšanos, centrēšanos, elpošanu, precizitāti un sasniegto rezultātu. Iepazīstot dažādus pre-pilates un fiziskās sagatavotības vingrinājumus uz muguras, uz sāniem, uz vēdera un balstos, lektore iepazīstināja arī ar dažādu bloku vingrinājumu grupēšanas nosacījumiem, integrējot pilates principus.

Jaunapgūtās zināšanas pedagogi varēs pielietot savā darbā, veicinot skolēnu optimālas stājas veidošanu ar pareizu kustības stereotipa nostiprināšanu.

Seminārā kopā piedalījās un apliecības saņēma 23 sporta interešu izglītības skolotāji, izsakot lielu pateicību lektorei par plašu praktiski sniegto ieskatu pilates metodes principos.

Metodiskā centra vārdā izsaku pateicību Rīgas Franču licejam par telpām un sporta inventāra nodrošināšanu semināra vajadzībām.

Gita Pērkone

sporta jomas metodiķe