Muzeja diena Ziemeļvalstu ģimnāzijā

14.maijā muzeji visā Latvijā aicināja uz ikgadējo Muzeju nakti. Muzeji gaidīja apmeklētājus, lai kopīgi baudītu koncertus un kino vakarus, piedalītos izstāžu atklāšanās, dotos ekskursijās un gūtu atkalsatikšanās prieku.

Savukārt Ziemeļvalstu ģimnāzijas muzejs 13. maijā jau devīto reizi rīkoja Muzeja dienu. Šogad pētījām pasaules notikumus šajā datumā, ar kuru var iepazīties, sekojot saitei: https://view.genial.ly/624892a90c243c0018228b1a/presentation-13maijs  Kā arī mudinājām skolēnus un darbiniekus sekot dienas notikumiem un tos iemūžināt.  Kas tad interesants notika skolā?

Ziemeļvalstu ģimnāzijā 2022. gada 13. maijā mācījās un klausījās koncertu “Daudz laimes, Latvija”, kurā uzstājās jaunie mākslinieki Grēta Grantiņa un Justs Sirmais. Koncertā skanēja gan tautasdziesmas, gan dažādu komponistu dziesmas. Skolēni aktīvi dziedāja, dejoja un atbalstīja dziedātājus. Atbildot uz testa jautājumiem, kas atrodami saitē: https://www.letonika.lv/valodasdiena.aspx, atzīmējām Jura Alunāna dzimšanas dienu un Valsts valodas dienu. Atbildi  arī Tu uz testa jautājumus un uzzini, kuram no dižgariem  līdzinies!  Vēl šajā dienā svinējām divpadsmito pēdējo mācību dienu, virpuļojām čigānu melodiju ritmos un stādījām rododendrus. Muzejnieki apkopoja foto un video mirkļus un izveidoja nelielu filmiņu. Bija skaista un saulaina pavasara diena.

Nelielu foto ieskatu 13.maija norisēs, vari aplūkot šeit: Muzeja diena Ziemeļvalstu ģimnāzijā

Informāciju apkopoja muzeja vadītāja Vēsma Sūna