Mūsdienu deja gatavojās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

2014.gada 25.novembrī VEF Kultūras pilī notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju kolektīvu un repertuāra apguves skate, kur savu dejotprasmi rādīja 8 deju kolektīvi ar 17 dejotāju sastāviem trijās vecuma grupās no Rīgas, Ogres un Mārupes. Rīgu pārstāvēja Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” horeogrāfiskais ansamblis „Pērlīte” ar 2 dejotāju grupām– vadītāja Diāna Gorska, VEF Kultūras pils deju grupa „Ritms” un vairākas privātās deju studijas. Vislielākais dejotāju skaits, apm. 100 dejotāji, bija Edmunda Veizāna deju skolai, kura skatē startēja ar 5 dejotāju grupām.

Skati vērtēja Valsts izglītības satura centra veidota žūrija:

  • Edīte Ābeltiņa – XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju lielkoncerta mākslinieciskā vadītāja,
  • Annika Andersone – horeogrāfe, deju studijas „Benefice” mākslinieciskā vadītāja,
  • Gunta Bāliņa – horeogrāfe, LKA asoc. profesore,
  • Aleksandrs Ivanovs – horeogrāfs, „Jurmala Dance Center” pedagogs.

Konkursu protokolēja un punktus skaitīja Zanda Mūrniece – horeogrāfe, Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente. Konkursu vēroja RD IKS departamenta interešu izglītības speciāliste I.Svilāne.

Konkursa veiksmīgu norisi un raitu kolektīvu maiņu aizkulisēs koordinēja Rīgas interešu izglītības metodiskā centra interešu izglītības metodiķes mūsdienu deju jomā – S.Kadiķe un G.Novikova, pasākumu koordinatore I.Atardo. Konkursu vadīja  pasākumu koordinatore Maija Feldmane.

Deju spektrs konkursā bija ļoti daudzveidīgs – dažādi mūsdienu deju stili, krāšņi tērpi un emocijām, enerģijas pārpilni dejotāji.

Visi kolektīvi saņēma VISC diplomus un kolektīva dalībnieki – sieriņus „Kārums” no pasākuma sponsora.

 

Informāciju sagatavoja

Rīgas Interešu metodiskā centra

Mūsdienu un citu deju žanru skolotāju metodiskās apvienības metodiķe

Sarmīte Kadiķe