Lieliskie starti Eiropas čempionātā dambretē Baltkrievijā, Pinskā

No 01.08.2016.līdz 09.08.2016. Baltkrievijā Pinskā norisinājās 18. Eiropas čempionāts dambretē jauniešiem. Par Eiropas čempionu tituliem cīnījās vairāk nekā 300 spēcīgākie jaunie dambretisti no 15 valstīm 5 vecuma grupās.

Latviju pārstāvēja 24. Dalībnieki, no kuriem 7 bija Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja”, pedagoga- pasaules čempiones dambretē- Zojas Golubevas, audzēkņi.

Sacensības 9 dienas notika lielā, mūsdienīgā sporta kompleksā ar peldbaseinu un slidotavu, kurus čempionāta dalībnieki labprāt izmantoja, lai relaksētos pēc partijām un veldzētos no lielā karstuma.

Eiropas čempionāts jauniešiem ir ļoti svarīgs turnīrs, kuram gatavojas visu gadu. Piedalīties tajā ir ļoti prestiži. BJC “Bolderāja” audzēkņi spēlēja ļoti cienīgi, īstu meistarību un raksturu atkal apstiprināja mūsu līdere, Eiropas čempione, Jeļena Česnokova, kurai sīvā konkurencē ar stiprām pretiniecēm U-16 grupā izdevās uzvarēt un iegūt divas zelta medaļas- ātrspēlē un ātrajā programmā un sudraba medaļu klasiskajā dambretē. Augsti rezultāti ir arī Gunāram Gribuškam (U-16 grupā)- 5.vieta ātrspēlē un Marijai Koļedai (U-16 grupā)- 7 vieta ātrajā programmā. Pārējie mūsu iestādes audzēkņi ierindojās tabulas vidū.

Šis turnīrs ir laba iespēja iegūt starptautiskās sacensību piedalīšanās vērtīgo pieredzi, iepazīties ar jaunu valsti un iegūt draudzīgus sakarus ar dambretes centriem no citām valstīm, kā arī, protams, sagatavoties Pasaules čempionātam.

informāciju sagatavoja BJC “Bolderāja”