Latvijā pirmo reizi kopā muzicēs Kristīne un Margarita Balanas un Andrejs Osokins – pirmais koncerts kultūras pilī “Ziemeļblāzma”!

18. februārī plkst. 15.00 kultūras pils “Ziemeļblāzma” piedāvā koncertu “Andrejs Osokins un māsas Balanas”, kurā pirmo reizi Latvijā kopā kā trio muzicēs stīgu virtuozes Kristīne un Margarita Balanas un pianists Andrejs Osokins.

Klausītājiem tā būs brīnišķīga atkalsatikšanās ar pianista Andreja Osokina un vijolnieces Kristīnes Balanas duetu “Duo LV”, kas kopš 2009. gada jau ieguvis skatītāju mīlestību un augstu kritikas novērtējumu Latvijā un Lielbritānijā. Šoreiz Andrejs Osokins un Kristīne Balanas atgriežas nu jau kā trio “Andrejs Osokins un māsas Balanas” – virtuozajam duetam pievienosies izcilā čelliste Margarita Balanas, daudzu starptautisku konkursu laureāte, kura aktīvi koncertē kā soliste koncertzālēs Eiropā, ASV, Austrālijā un Ķīnā.

Koncertā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs dzirdami skaņdarbi Andreja Osokina solo izpildījumā, pianista duets ar Kristīni Balanas un trio, kurā apvienosies visi trīs talantīgie mūziķi. Ikdienā visi mūziķi koncertē uz prestižāko koncertzāļu skatuvēm visā pasaulē, un Latvijā dzirdami reti. Īpašs koncerta notikums būs abu māsu duets, kas Latvijā skanēs pirmo reizi. Koncerta programmā būs dzirdami Friderika Šopēna, Ludviga van Bēthovena, Dmitrija Šostakoviča, Jāzepa Vītola, Pētera Vaska un citu komponistu skaņdarbi.

Citviet pasaulē māsas Balanas kopā uzstājas regulāri – pašlaik, janvāra beigās, māsas ar koncerttūri viesojas Izraēlā, kurā kā solistes uzstājās ar Jeruzalemes orķestri “Israel Camerata” diriģenta  Džonatana Spandorfa vadībā.

Kristīne Balanas saka: “Ar izcilo pianistu Andreju mēs jau ieskandinājām Latvijas koncertzāles pagājušajā sezonā. Ar nepacietību gaidu mūsu kopīgo trio koncertu, kur piedalīsies arī mana māsa Margarita. Šī būs mūsu pirmā kopīgā uzstāšanās Latvijā, par ko man ir ļoti liels prieks!” Savukārt Andrejs Osokins atzīst: “Spēlēt ar masām vienmēr ir liela bauda, jo viņas apbur ne tikai ar nevainojamu muzikalitāti un stilu, bet arī ar milzu temperamentu un aizrautību”.

Kristīne Balanas ir viena no savas paaudzes sensacionālākajām vijolniecēm, kura ar izcilību absolvējusi Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistrantūru, koncertējusi teju visā pasaulē, ieguvusi godalgas prestižos konkursos. Nupat Kristīne Balanas nominēta Latvijas Lielajai mūzikas balvai 2017 – kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Virtuozās vijolnieces interpretācijā izskanējuši daudzi spilgti vijoļkoncerti, tostarp Elgāra, Mendelszona un Prokofjeva koncerti kopā ar Londonas filharmonijas orķestri, Parīzes kamerorķestri, orķestri “Israel Camerata” un citiem mūziķiem.  Kristīnes temperamentu, smalko muzikalitāti un pārliecinošo skaņdarbu sniegumu ir novērtējuši pasaules slavenākie diriģenti, kritiķi un Eiropas koncertzāļu publika.

Čelliste Margarita Balanas ir daudzu starptautisku konkursu laureāte, kura pašlaik studē Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistrantūrā un koncertē koncertzālēs visā pasaulē. Margaritas 2016./2017. gada koncertsezonas spilgtākie koncerti izskanējā koncertzālēs Londonā, Bratislavā, Portugālē, Losandželosā un citur. Čellists Gotjē Kapisons personīgi izvēlējās Margaritu savai “Classe d’Excellence de Violoncelle”, kā rezultātā Margarita reizi mēnesī koncertēja “Fondation Louis Vuitton” Parīzē, kas tiešraidē tika rādīts klasiskās mūzikas interneta portālā medici.tv.

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, kurš regulāri uzstājas prestižākajās Eiropas koncertzālēs Berlīnē, Milānā, Parīzē, Londonā, Dublinā, Minhenē un citviet. Kritiķi izceļ Andreja nevainojamo eleganci, hipnotizējošo personības pievilcību, apbrīnas vērto intelektu, plašo un ekspresīvo skaņu krāsu paleti, kā arī neparasti pārliecinošo dažādu mūzikas stilu izjūtu. Pianists koncertējis ar neskaitāmiem pasaulē plaši pazīstamiem orķestriem, sadarbojoties ar mūsdienu izcilākajiem diriģentiem. Ierakstīti un izdoti divi Andreja solo albumi.

Koncerta ilgums: 1 h 40 min (2 daļas un starpbrīdis). Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs, internetā un kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centra kasē. Cenas – no 5 līdz 15 EUR.