Lāčplēša diena Rīgas Bolderājas Jaunajā pamatskolā
Lāčplēša dienā Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas 7.,8.9.klases devās uz Bumbu kalniņu, lai aizdegtu svecītes, pieminot Latvijas “Brīvības cīņās” kritušos varoņus un tiktos ar Edvīnu Šturmu. Latvijas Neatkarības kara laikā 1919. gada novembrī Bumbu kalnā Bolderājas kāpās atradās Latvijas armijas Latgales divīzijas komandpunkts, kur 1. novembrī pulkvedis Krišjānis Berķis parakstīja pavēli par Pārdaugavas atbrīvošanas operācijas sākšanu, lai atbrīvotu Rīgu no ienaidnieka karaspēka.
11.novembrī pulcējāmies kopīgā pasākumā pie abām Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas ēkām un izlikām sveču rakstus, kuri tumsā skaisti izgaismojās.
Lāčplēša dienas pasākumā apsveicām fotokonkursa “Mana apkaime” labāko darbu autorus un dalībniekus – 1.vietu ieguva Gabriela Zobena, 2.vietu Luiza Krotova, 3.vietu Elizabete Kolbase, bet pārējo darbu autori saņēma atzinības par vērīgumu un radošumu. Vienotā kopībā ar Ukrainu baudījām ukraiņu boršču, sildoties pie ugunskura Flotes ielā 8.
Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas skolēni un interešu izglītības audzēkņi kopā ar pedagogiem un savām ģimenēm, nelielās grupās ar lāpām rokās, dziesmām skanot, devās uz Daugavgrīvas cietoksni, lai atcerētos Brīvības cīņās kritušos. Abu lāpu gājienu dalībnieki satikās cietoksnī, kur izveidoja latviešu rakstus no svecītēm, kuri tumsā iemirdzējās un radīja īpašu Lāčplēša dienas noskaņu.
Daugavgrīvas cietoksnī tika stāstīts par vēsturiskajiem notikumiem un karavīru varonību. Bolderājā un Daugavgrīvas cietoksnī “Brīvības cīņas” risinājās no 1919.gada 15.oktobra līdz 17.oktobrim. Šīs cīņas bija sākums Rīgas un pārējās Latvijas teritorijas atbrīvošanai no Bermonta-Avalova armijas. Šajās dienās Latvijas sabiedrotie sniedza nepieciešamo artilērijas atbalstu Latvijas armijas desanta operācijai Daugavgrīvā.
Sajutāmies vienoti, saliedēti un piederīgi savai valstij!
Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskola īsteno projektu “Izzini un iepazīsti seno Bolderāju”.
Projekts tiek finansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Foto no D.Timules un Lolitas Madernieces personiskā arhīva.
Informāciju sagatavoja:
Dace Timule
Projekta vadītāja