Aicinām vides un citu programmu interešu izglītības skolotājus pieteikties kursu programmai “Rīgas parki un to vēsture no 1721.gada līdz mūsdienām izglītības procesā”

Aicinām pieteikties Rīgas interešu izglītības vides un citu programmu skolotājus uz 12  stundu profesionālās kompetences pilnveides programmu “Rīgas parki un to vēsture no 1721. gada līdz mūsdienām izglītības procesā”. Kursi norisināsies 25. novembrī un 2. decembrī. Kursu programma daļēji notiks klātienē, epidemioloģiski drošā vidē (zaļais režīms). Lektore – Anitra Tooma, vides žurnāliste un Rīgas parku vēstures zinātāja.

Kursos būs iespēja iegūt zināšanas par Rīgas parku un dārzu dabas un vēstures vērtībām, kas popularizē dabas un kultūras mantojumu, pilnveido vērtību izpratni un saglabāšanu, ievērojot kompetenču pieeju un sekmējot caurviju prasmju attīstību.

Programmai aicinām pieteikties, aizpildot anketu tiešsaistē ŠEIT: https://forms.gle/wGzFtEiX3hks4qQ37.  Kursu norises kārtība: 2021. gada 25. novembrī ievadlekcija Microsoft Team platformā, lekcijas, praktikumi, disksusijas četros Rīgas parkos un dārzos 25. novembrī un 2. decembrī klātienē, epidemioloģiski drošā vidē (zaļais režīms). Kursu programma pielikumā.

Anitra Tooma, vides žurnāliste un Rīgas parku vēstures zinātāja, atklās kā Latvijas vēsturi ilustrēt ar notikumiem Rīgas parkos palīdzēs izzināt Rīgas parkos esošās dabas vērtības un uzzināt par to izmantošanas iespējām izglītības procesā:

  1. Ierādīs, kur iet ciemos pie dažādiem kokiem un vērot, kā tie plaukst, zied, kādi augļi ieriešas, kādas skaistas lapas utt. iedvesmos herbārija vākšanai, vēstures nodarbībām laukā. Iepazīstinās, kur aug reti koki un arī parasti koki ar stāstu.
  2. Iepazīstinās ar:
  • Rīgas parku vēstures posmiem:
    • Pētera I Ķeizardārzs un bagātnieku ārpilsētas muižu dārzi
    • Georga Kufalta laiks no 1890-1915.
    • Andreja Zeidaka laiks: no 1916.-1944.
    • Kārlis Barons: 1944.-1980.
    • Mūsdienas un jaunās parku modes tendences
  • Iepazīstinās ar dažādu parku vēstures stāstiem un kā Latvijas vēsturi ilustrēt ar notikumiem Rīgas parkos.

Piemēram: lielais Rīgas ugunsgrēks 1812.gadā un Vērmaņdārzs. Džutas dumpis pie Triumfa arkas. Pirmā pasaules kara bēgļi Arkādijā. Hernhūtieši Dzegužkalnā. Rīgas 700-gade Kronvalda parkā. Uzvara pār Bermonta karaspēku Uzvaras parkā. Veselīgs dzīvesveids 19 .gs.: kāpšana Bastejkalnā un minerālūdens dzeršana Vērmaņdārzā. Kā Kufalts ieradināja silto zemju kokus pie Rīgas apstākļiem un kur meklēja sēklas robīnijām, dižskabāržiem u.c. Kā Pēteris I Holandes liepas un parastās zirgkastaņas Latvijā ieviesa. Kāpēc pirms 100 gadiem visos parkos bija restorāni?

INFORMĒJAM:
  • Kursi tiek organizēti epidemioloģiski drošā vidē (zaļais režīms), līdz ar to saskaņā ar Rīgā 2021. gada 9. oktobra Ministru kabineta rīkojums Nr.20 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”  5.36 punktu un 2021. gada 28. septembra Ministru kabineta noteikumu Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai ” 2.23. un 121. punktu Kursos klātienē var piedalīties personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kuru uzrāda tālākizglītības programmas īstenotāju Iestādes atbildīgajai personai.
  • Tiešsaistes laikā, lai nodrošinātu kvalitatīvu un savstarpēji cieņpilnu komunikāciju, dalībniekiem jāpievienojas lekcijām ar pilnu vārdu un uzvārdu, WEB kameru, kā arī ieslēgtu mikrofonu pēc lektora lūguma, tādejādi veidojot efektīvāku un produktīvāku darba vidi.
KONTAKTI:

Tālākizglītības programmu vadītājs: Gunārs Antapsons, tālr. +371 29620325, e-pasts gunars.antapsons@intereses.lv.

Norises laiks: 25.11.2021 - 02.12.2021
Norises vieta: Ievadlekcija tiešsaistē un praktikumi Viesturdārzā, Vērmaņdārzā, Kanālmalā un Arkādija parkā klātienē

Pielikums