Aicinām uz semināru „Autortiesības, to izmantošana, reģistrēšana  interešu izglītības kontekstā”

GRUPA NOKOMPLEKTĒTA!

Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs organizē pedagogu profesionālās kompetences pilnveides semināru 3 stundu apjomā „Autortiesības, to izmantošana un reģistrēšana interešu izglītības kontekstā” 2021.gada 23.februārī plkst.11.00-13.00 Zoom platformā. Aicinām pieteikties interešu izglītības iestāžu direktoru vietniekus, izglītības metodiķus, mūzikas, deju, teātra un mākslas skolotājus, kolektīvu vadītājus, interešu izglītības pasākumu organizatorus.

Lektores: Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras / Latvijas Autoru apvienības (AKKA –LAA) speciālistes – Ieva Kolmane un Ināra Dombrovska.

Vēršam uzmanību, ka no 2021. gada PIETEIKŠANĀS kursiem un semināriem caur tiešsaistes veidlapu. Pieteikums 23. februāra semināram šeit: https://forms.gle/K6ahiK35WUUW8gSWA Vietu skaits ierobežots.

Semināra tēmas:

·       Kas ir autortiesības?

·       Kādas ir mūsu, interešu izglītības pedagogu, tiesības izmantot citu autoru darbus gan izglītības procesa nodrošināšanā, gan publiskajā atskaņojumā izglītības iestādes ietvaros un ārpus tām – koncertos, pasākumos, konkursos, tai skaitā starptautiskos u.c.?

·       Kā veikt autordarbu reģistrāciju? Ar ko sākt? Kāpēc un kad to darīt?

·       Kas jāievēro, ja kādam esošam darbam, piemēram, jau radītai mūzikai, vēlamies veidot horeogrāfiju vai kādai dziesmai veidot jaunu aranžiju? Noteikumi un ieteikumi.

·       Vai var iegūt autortiesības arī uz Interešu izglītības pulciņa mācību programmu, mācību metodiku, atsevišķas nodarbības gaitas aprakstu, mācību metodēm, paņēmieniem, tehnikām un kā ar pašu izstrādātiem mācību uzdevumiem un izdales materiāliem un mācību līdzekļiem, scenārijiem, projektu mākslinieciskajām koncepcijām u.c.?

·       Kā ir ar autortiesībām uz vizuālo un vizuāli plastisko mākslu, jaunu tehniku radīšanu?

Šis ir laiks, lai gūtu zināšanas. Izmantosim AKKA- LAA speciālistu profesionalitāti, vaicāsim, lai zinātu. Turpinām mācīties! Vienmēr!

Norises laiks: 23.02.2021 - 23.02.2021
Norises vieta: Tiešsaistē