Aicinām pieteikties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmai ”Izstāžu un ekspozīciju noformēšana. Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu eksponēšana”

GRUPA NOKOMPLEKTĒTA! Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs aicina pieteikties interešu izglītības programmu pedagogus profesionālās kompetences pilnveides programmas ” Izstāžu un ekspozīciju noformēšana. Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu eksponēšana” (12 stundas) apguvei. Programma norisināsies 17., 18. aprīlī no 10.00-15.00, Bērnu un jauniešu centrs Laimīte, Baltāsbaznīcas  ielā 14, Rīgā,

Lektore: Līga Baņķiere –  ekspozīciju un izstāžu kuratore Bulduru Izstāžu namā, mākslas studijas „Harmonija” dibinātāja un vadītāja.

Kursu dalībniekiem tiek dotas teorētiskas zināšanas par ekspozīciju iekārtošanu, kompozīcijas pamatlikumiem. Praktiski vingrinājumi zināšanu nostiprināšanai un izpratnes veidošanai par ekspozīciju noformēšanu.

Programmas tēmas:

  1. Izstāžu un ekspozīciju iekārtojuma veidi un tipoloģija. Izstādes dizaina koncepcijas izveide. Vizuālās mākslas, vizuāli plastiskās mākslas izstāžu analīze
  2. Izstāde – projekts. No idejas līdz… Ideju noformulēšana. Skiču veidošana.
  3. Vizuāli plastiskās mākslas izstāžu iekārtošana. Specifika, aprīkojums, ieteikumi, risinājumi.
  4. Uzmanību piesaistošu elementu izmantošana ekspozīcijas noformējumā
  5. Skatītāja līdzdalība izstādē. Mērķauditorijas apzināšana. Interaktīvu elementu izvietošana. Darbs ar sabiedrību: informācijas sagatavošana medijiem, izglītības programmas..
  6. Teksta izvietošana plaknē. Vizuālā materiāla un teksta savienošana, atbilstoši izstādes koncepcijai. Šrifta izvēle u.c.

Aicinām aizpildīt pieteikuma anketu šeit – https://forms.office.com/e/2XFgJgG6X3

Praktiskajiem darbiem būs nepieciešami līdzpaņemti flomāsteri, zīmuļi

(rosinām izmantot kopēšanas funkciju saites atvēršanai un neizmantot Internet Explorer pārlūkprogrammu).

Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestāžu interešu izglītības programmu skolotājiem dalība bezmaksas.

Norises laiks: 17.04.2023 - 18.04.2023
Norises vieta: Bērnu un jauniešu centrs "Laimīte", Baltāsbaznīcas iela 14