Kultūras centrs “Imanta” aicina uz Lielās dienas koncertu “Saule top”

Šo sestdien, 19. martā, plkst. 16.00 Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta” Lielajā zālē norisināsies Lielās dienas koncerts “Saule top”.

Sagaidot pavasara saulgriežus, kopā tiks iedziedāts un izdejots pavasaris, putnu atnākšana un ziemas aiziešana. Koncerta koncepcija veidota caurmijot Lielās dienas paražas, tautas dziesmas, dejas un rotaļspēles kopā ar Kultūras un atpūtas centra “Imanta” amatierkolektīviem ˗ koklētāju ansambli “Raksti” un “Kārta”, jauniešu deju kolektīvu “Imanta” un tradīciju kopu “Silavoti”. Scenārija autore Ginta Rukmane.

Koklētāju ansambļi “Raksti” un “Kārta” ir pieredzes bagāti gan ar dalību Dziesmu svētkos, festivālos, konkursos Latvijā un ārvalstīs, gūstot godalgotas vietas. Izpilda dažādu laikmetu un stilu mūziku, sākot ar baroka laika skaņdarbiem un beidzot ar mūsdienīgiem latviešu autoru oriģināldarbiem. Repertuārā ir gan latviešu tautas dziesmas, gan oriģinālskaņdarbi. Studijas dalībnieces vēlas lauzt stereotipus par kokli kā garlaicīgu un introvertu instrumentu. Šajā reizē abi ansambļi uzstāsies kopā, radot vienotību.

Jauniešu deju kolektīvs “Imanta” par sevi saka: “Vienoti priekos un bēdās, svētkos un, pats galvenais, dejā. Kolektīvs, kura dejotāju acīs mirdz degsme, ikreiz no jauna kāpjot uz skatuves, dodoties kopīgā piedzīvojumā vai iknedēļas deju mēģinājumos. Spēcīgi, dzīvespriecīgi un sirsnīgi. Mēs gribam, mēs varam, jo mēs esam IMANTA!”

Tradīciju kopa ‘Silavoti” ir veidojusies 1991. gadā kā dziedoša Dievturu kopa, kas izdzied gadskārtu ritu, veic senos rituālus, tā uzturot dzīvu un dziesmotu Dievatziņas tradīciju. Kolektīva misija ir Latviskās dzīvesziņas kopšana un attīstīšana.

Koncerts skatāmas bez maksas, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos nosacījumus.