Kameransamblis “Vocello” aicina uz jauno koncertprogrammu “Pavasaris galvā”

17. aprīlī plkst. 19.30 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks kameransambļa “Vocello” koncerts “Pavasaris galvā”.

Jaunā koncertprogramma “Pavasaris galvā” ir kā himna pavasarim, iemīlēšanās sajūtai un tauriņiem vēderā. Koncerts tiks atklāts, kā jau labākajās Rietumeiropas ballēs un salonu tradīcijās pienākas, ar spožo un cēlo polonēzi. Mazpazīstams, bet ļoti virtuozs un prātā paliekošs būs Morica Moškovska opuss, kas sevī ietver trīs nelielas žanriskas daļas klavierēm četrrocīgi. Šī muzikālā preambula ievirzīs klausītājus pavasarīgajā atmosfērā. Jozefa Haidna ārijā “Nun beut die Flur” no oratorijas “Gadalaiki” tiks jūsmīgi apdziedāts augu un puķu skaistums, to spēja dziedēt, kā arī mežu pievilcīgais krāšņums, rotājot kalnus.

Turpinājumā ˗ Roberta Šūmaņa “Fantāzijskaņdarbi čellam un klavierēm”, lai kopā ar klausītājiem varētu pasapņot un paklaiņot pa iedomu pasauli, grimstot samtainās čella tembra skaņās. Šo fantāziju pasauli pārtrauks Franča Lehāra temperamentīgā, dejiskā, kontrastu pilnā ārija no operetes “Džudita”, kas būs kā spilgts un izaicinošs akcents pēc R. Šūmaņa liriskajām noskaņām. Koncerta noslēgumā skanēs krievu komponista, kuru var dēvēt par romantiskās mūzikas etalonu un šīs programmas smagsvaru, Sergeja Rahmaņinova mūzika gan klavierduetā, gan soprāna dzidrajā tembrā.

Kameransambļa “Vocello” sastāvs ir neparasts ˗ soprāns, čells un divi pianisti. Tembru un salikumu dažādība neļaus klausītājiem garlaikoties. Pianists Kaspars Bumbišs ir ieguvis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, un pianiste Roksana Tarvide ˗ turpat 2015. gadā, absolvējot asoc. prof. Arņa Zandmaņa klavieru klasi. Daniela Lūsis-Grīnberga ieguvusi bakalaura grādu akadēmiskajā vokālā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, čelliste Estere Lūsis-Grīnberga ir ieguvusi maģistra grādu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Biļetes var iegādāties Kultūras pils “Ziemeļblāzma” un “Biļešu Paradīze” kasēs, to cena 7 EUR, studentiem un pensionāriem ˗ 5 EUR.