Jaunieši aicināti līdz 31. maijam pieteikt konkursā idejas, kas mainītu pasauli

Vēl tikai nedēļu līdz 31. maijam 8.-11. klašu skolēni var iesniegt Samsung digitālās izglītības iniciatīvas “Skolēna digitālais IQ” rīkotajā konkursā “Solve for Tomorrow” savas idejas par to, kā radīt veselīgu balansu starp tiešsaistes un bezsaistes dzīvi, uzlabojot sabiedrības mentālo veselību pandēmijas laikā un palīdzot atgriezties ierastajā ikdienā pēc tās. Iztēlei un radošumam nav robežu, tāpēc konkursa ideja var būt jebkas, piemēram, jauns tehnoloģisks risinājums, produkts, pasākums vai attālināto mācību jauns formāts. Labākās idejas starp trīs Baltijas valstīm cīnīsies par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā.

Arī no mazas domas var dzimt liela un ģeniāla ideja, kas spēj mainīt pasauli. Piemēram, jauniešu komanda no Igaunijas Skolēnu mācību uzņēmumā izgatavojuši durvju rokturus, kas paši dezinficējas jeb ar UV gaismu iznīcina baktērijas. Kāds holandiešu skolēns nācis klajā ar ideju, kā okeāna straumes var izmantot atkritumu savākšanai un tīrākas vides radīšanai. Tās ir lieliskas idejas, bet ikdienas dzīves uzlabošanai reizēm pietiek ar ko pavisam vienkāršu. Mēs ticam, ka Latvijā mācās skolēni ar lieliskām idejām un aicinām tās parādīt citiem,’’ stāsta Samsung “Skolēna digitālais IQ” vadītāja Baltijā Egle Tamelīte.

Konkursā iespējams ļaut vaļu savai iztēlei, jo idejām nav robežu, bet svarīgi, lai tās atbilstu konkursa tēmai un būtu saistītas ar tehnoloģiju vērtīgu izmantošanu dzīves uzlabošanai.

Iespējams, kādai pilsētai nepieciešams ieviest jogas nodarbības vai apzinātības treniņus. Varbūt ir radusies ideja par jaunu aplikāciju vai uzlabojumiem populārajās tiešsaistes laika kontroles aplikācijās. Kā būtu ar aplikāciju, kura atļauj pavadīt noteiktu laiku tiešsaistē, to aprēķinot pēc miega kvalitātes, aizvadītajiem treniņiem vai pastaigas ilguma? Arī šķietami neiespējamas idejas ir realizējamas, tādēļ aicinu jauniešus būt drosmīgiem, pieņemt jaunus izaicinājumus, noticēt saviem sapņiem un idejām un pieteikties konkursam, kurā zinoši eksperti un mentori palīdzēs ceļā uz idejas attīstīšanu,” aicina E.Tamelīte.

Lai piedalītos konkursā, jāizveido komanda 3-5 skolēnu sastāvā, jāpiesaista atbalstošs skolotājs un līdz 31. maijam jāiesniedz sava ideja portālā http://www.solvefortomorrow.lv. Otrajā konkursa posmā līdz pat oktobra beigām komandas attīstīs idejas kopā ar zinošiem ekspertiem, kā arī apgūs dizaina domāšanas pamatprincipus. Trešajā posmā piecpadsmit komandas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas tiksies Baltijas valstu finālā, kur aizstāvēs savas idejas un cīnīsies par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā – 5000 eiro naudas balvu un Samsung ierīcēm 5000 eiro vērtībā. Otrās vietas ieguvēji saņems Samsung ierīces 5000 eiro vērtībā, bet trešās vietas ieguvēji – ierīces 3000 eiro vērtībā.

Konkurss ir iespēja jauniešiem veicināt pašiniciatīvu, radošumu, sniegt iespēju darboties komandā un gūt zināšanas no pieredzējušiem ekspertiem. Arī skolotājiem ir nozīmīga loma skolēnu iedvesmošanā un motivēšanā, tādēļ komandas, kuras iesniegs savu ideju līdz 27. maija vakaram, automātiski izvirzīs savu skolotāju pārsteiguma balvas izlozei, kurā būs iespēja iegūt “Samsung Galaxy Tab A7” planšetdatoru.

Par “Solve for Tomorrow”

Konkursu “Solve for Tomorrow” digitālās izglītības iniciatīvas “Skolēna digitālais IQ” ietvaros rīko “Samsung Electronics Baltics”.  Samsung “Solve for Tomorrow” ir globāla programma, kas tiek īstenota vairāk nekā 30 valstīs visā pasaulē un veicina skolēnu pašizglītošanos STEM nozarēs (Dabaszinātnes, Tehnoloģijas, Inženierzinātnes un Matemātika), kā arī motivē bērnus un jauniešus risināt sev un apkārtējai sabiedrībai aktuālus jautājumus. Iniciatīvas partneri Latvijā ir LR Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā, Zinātnes un izglītības inovāciju centrs, Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra, Latvijas Drošāka interneta centrs, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija “Startin.LV”, Bērnu un pusaudžu resursu centrs, Rīgas Skolēnu dome un digitālo risinājumu aģentūra “Cube”.

Plašāk par projektu: http://www.solvefortomorrow.lv.

Iespēja uzzināt jaunāko: https://www.facebook.com/SolveforTomorrowLV