Izstādes “Anna ceļo uz Itāliju” atklāšana

No 12. maija līdz 18. maijam katru darba dienu no plkst. 10:00 līdz 19:00 Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” kamīnzālē ir apskatāma audzēkņu darbu tematiskā izstāde “Anna ceļo uz Itāliju”. Šī gada izstādei par iedvesmu kalpoja saulainā un kontrastiem bagātā Itālija, un tajā ir pārstāvēti keramikas, papīra un tekstildizaina, sveču mākslinieciskās liešanas, zīmēšanas, medicīnas un tehniskās modelēšanas pulciņi, kā arī “Cita adīšana” un radošā darbnīca. Lai arī TJN “Annas 2” pamatvirziens ir tehniskā jaunrade, šī izstāde atgādina arī par mākslinieciski radošajiem eksperimentiem, kas ik dienu noris TJN “Annas 2” telpās.

Izstādē kuplā skaitā pārstāvēti keramikas darbi, starp kuriem atrodami gan vulkāni, gan gondolas, gan mozaīkas tehnikā veidoti darbi, gan Itālijai raksturīgā dzīvnieku un augu pasaule, gan arī tās kulinārijas gardumi. Zīmējumos un gleznojumos Itālijas noskaņās redzamas pilsētu un dabas ainavas, tāpat arī dažādi atpazīstami objekti un vietas – Kolizejs, Venēcija, Piza un citi, savukārt no medicīnas pulciņa ilustrācijām varam uzzināt par Vidusjūras valstīm raksturīgajiem tradicionālajiem ēšanas paradumiem jeb Vidusjūras diētu, kas vairākos pētījumos atzīta par vienu no veselīgākajām pasaulē. Izstādē ieraugāmi arī smalki un rūpīgi veidoti populāru Itālijas arhitektūras pieminekļu modeļi, kā arī papīra un tekstila variācijas par operas tēmu. Blakus aplikatīvā tehnikā veidotajam Itālijas karogam sarindojušās dažnedažādas sveces un košas Venēcijas maskas.

Izstādes atklāšanā skolotāja Anda Laukevica un pārējo studiju vadītāji iepazīstināja klātesošos ar paveikto un pasniedza pateicības rakstus un piemiņas dāvaniņas darbu autoriem. Pēc pasākuma svinīgās daļas visi devās uz Tehnoannas pagrabiem, kur varēja vērot aizraujošu vulkāna izvirduma demonstrējumu. Atgriežoties izstādē, viesus sagaidīja Itālijas vēstnieks, kurš veltīja atzinīgus vārdus audzēkņiem un pedagogiem, kā arī rosināja turpināt radoši darboties un iepazīt tuvāk Itāliju un tās mākslas, arhitektūras un dizaina vērtības, kas nāk no šī reģiona. Kamēr ar iedvesmojošu stāstījumu par Itāliju klātesošos priecēja arī Ilmārs Mednis, viesi varēja baudīt uzkodas Vidusjūras diētas noskaņās, kā arī Itālijai tik raksturīgo picu. Tāpat izstādes atklāšanā bija iespējams iepazīties ar pašiem darbu autoriem, uzzināt vairāk par darbu tapšanas gaitu, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus gan par izstādē redzēto, gan TJN “Annas 2” piedāvātajām iespējām.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Itāļu valodas un kultūras centru L’ITALII.

Foto – Reinis Krastiņš