Ielūdz uz gadumijas koncertu “Pirms pulkstenis sit divpadsmit”

29. decembrī plkst. 21.25 un 31. decembrī plkst. 16.50 kanālā ReTV būs skatāms gadumijas koncerts “Pirms pulkstenis sit divpadsmit”. Koncerta ieraksts tapis Rīgā, Svētā Pētera baznīcā, nesteidzīgā noskaņā raisot pārdomas par pilsētu ziemā un gadumijas divējādo dabu.

Jaunā gada gaidām piemīt divējāda daba: ziemas burvība ar sniegu un salu it kā apstādina laiku un ļauj nesteidzīgi gremdēties atmiņās par piedzīvoto, bet vienlaikus kāds nemiera gars urda nākotnes domas kā dzīvīgas tērces. Kā šajā atmiņu un domu putenī ietinās pilsēta? Tas ir jautājums, uz kuru atbildi meklē koncerta “Pirms pulkstenis sit divpadsmit” radošā komanda.

Latviešu komponistu – Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Jāņa Lūsēna, Ulda Stabulnieka, Ivara Vīgnera, Ulda Marhilēviča, Jāņa Strazda un Zigfrīda Muktupāvela – gadumijas noskaņai veltītās, pārdomas raisošās dziesmas koncertā papildinās Jāņa Sudrabkalna, Rūdolfa Blaumaņa, Skaidrītes Kaldupes, Annas Brodeles, Alises Ekas, Saulieša, Jāņa Ziemeļnieka, Kārļa Krūzas, Janīnas Tabūnes, Jāņa Poruka un Dzidras Rinkules-Zemzares dzejoļi par gadu mijas trausluma pilno noskaņu pilsētā, dabā un cilvēkā. Dziesmas izpilda Rīgas kamerkora “Ave Sol” solisti Elizabete Laura Porgante, Matīss Pēteris Circenis, Mārtiņš Zvīgulis, Šino Jamasaki (Shino Yamasaki), Anna Amanda Stolere un instrumentālā grupa Romāna Vendiņa (taustiņistrumenti) vadībā – Artūrs Noviks (akordeons), Jānis Stafeckis (bass), Raimonds Melderis (vijole), Ainis Zavackis (sitaminstrumenti). Dzejoļus lasa aktieri Olga Dreģe, Inga Misāne-Grasberga un Gundars Grasbergs. Scenārija autors Kārlis Anitens. Gaismu mākslinieks Kristaps Kalnietis. Ieraksta un montāžas režisors Mārcis Gulbis.

Koncerts “Pirms pulkstenis sit divpadsmit” no 29. decembra plkst. 21.25 līdz 2022. gada 9. janvārim (ieskaitot) būs skatāms arī koncertorganizācijas “Ave Sol” Facebook vietnē.

Koncertu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un koncertorganizācija “Ave Sol”. To atbalsta Rīgas pašvaldība, un koncerts ir daļa no kopējās svētku programmas Rīgā, kas tapusi sadarbībā ar pašvaldības kultūras centriem un biedrībām. Svētku programma galvaspilsētā pilnā apjomā apskatāma Rīgas pašvaldības tīmekļa vietnē https://svetki.riga.lv/, kurā pieejama arī informācija par pilsētvides gaismas objektiem un idejas mazajiem ziemas priekiem Rīgā.