Festivāls “Dejo ar vadītāju” – Rīgas 80. vidusskolas deju kolektīvs

Novembrī noslēdzās Rīgas mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu radošais festivāls “Dejo ar vadītāju”. Turpinām publikāciju ciklu, iepazīstinot ar festivāla dalībniekiem – enerģiskajiem kolektīvu vadītājiem, viņu atraktīvajiem dejotājiem un festivālam iesniegtajām horeogrāfijām. Festivāla nolikums paredzēja, ka vismaz vienā no pieteiktajām dejām jāpiedalās arī kolektīva vadītājam, katram vadītājam šī pieeja bija atšķirīga, par to būs iespēja pārliecināties arī publikāciju ciklā. Šoreiz stāstīsim par Rīgas 80. vidusskolas deju kolektīvu, vadītāja Annu Zolotarjovu.

Rīgas 80. vidusskolas deju kolektīvs festivālam iesniedza deju “Lelles”, Mūzika – N. Ļadovs, horeogrāfija – Anna Zolotorjova. Horeogrāfijas izpildījumā piedalās 4 grupas.

 

Stāstam ar Rīgas 80. vidusskolas deju kolektīva vadītāju Annu Zolotorjovu iedrošina Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste mūsdienu dejo jomā Ivetta Tamane.

Skolotāja ir aktīva Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra aktivitāšu dalībniece – iesaistījās arī horeogrāfijas veidošanā projektam “Attālinātā deja”. Anna Zolotorjova ir absolvējusi Rīgas Horeogrāfijas skolu, mācījusies pie izciliem pedagogiem, strādājusi ar spilgtiem baletmeistariem. Anna stāsta:

“Šī pieredze man ir daudz ko iemācījusi, esmu daudz dejojusi, un daudz deju esmu sev sacerējusi. Kādā brīdī es sapratu, ka varu no sevis daudz dot arī bērniem, tāpēc sāku strādāt ar bērniem un veidot dejas bērniem. Man patīk vērot, kā bērni attīstās, patīk iepazīstināt bērnus ar dejas un mākslas pasauli, ir interesanti redzēt rezultātu, ja tas izdodas.

Rīgas 80. vidusskolā es strādāju trešo gadu. Deju kolektīvs vēl tikai veidojas un šis festivāls ir mūsu pirmais publiskais pasākums. Dalībai kolektīvā bērni netiek atlasīti, iespēja dejot tiek dota visiem. Bērniem patīk dejot, jo dejā var ieguldīt savu enerģiju un emocijas. Viņiem patīk uzzināt kaut ko jaunu, iemācīties jaunas kustības, uzstāties, patīk darboties ar savu ķermeni, patīk balets, vingrošana un interesanta mūzika. Arī nākotnē esam iecerējuši apgūt jaunas dejas, atstrādāt kustības, turpināt veidot kolektīvu. Es reti uz skatuves kāpju kopā ar bērniem, bet tā ir interesanta ideja.”