Erudīcijas konkursa “Eksperiments” fināls jau 7. maijā LNT kanālā

Vai zināt, kā izveidot ar saules paneļiem darbināmu auto, kā uzkonstruēt īstu raķeti vai ekstrēmos apstākļos uzsildīt ūdeni tikai ar metāla stiepli un baterijām? Atklājiet pārsteidzošus fizikas trikus un jūtiet līdzi Latvijas zinošākajiem jauniešiem erudīcijas konkursa “Eksperiments” finālā jau šo sestdien 7. maijā plkst. 18.00 kanālā LNT.

“Eksperiments” fināla piedalīsies komandas no visiem Latvijas reģioniem – Tukuma 3. vidusskolas, Skrundas vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Rīgas 94. vidusskolas un Nautrēnu vidusskolas. Dalībnieki cīnīsies par erudītāko skolēnu titulu un galveno balvu – ceļojumu uz daudzu fiziķu dzimteni Itāliju. Fināla spēli vadīs TV personība un mūziķis Kaspars Zlidnis, izklaides pauzēs uzstāsies Lauris Reiniks, kā arī grupa “Gain Fast”, savukārt ar iespaidīgiem fizikas eksperimentiem izklaidēs Latvijas Universitātes “Jauno Fiziķu skola” un interaktīvās mākslas laboratorijas vadītājs Mārtiņš Dāboliņš.

“Eksperiments” ir Latvenergo koncerna 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkurss. Lai iekļūtu finālā, komandas vairākus mēnešus mācījās fiziku un apguva prasmi darboties komandā, risinot daudzus teorētiskus un praktiskus uzdevumus tiešsaistē un arī klātienē pusfinālu kārtās. Kopumā erudīcijas konkursam reģistrējās 211 komandas – konkursā piedalījās katra 5 Latvijas skola, kurā ir 8. vai 9. klases. “Eksperiments” notiek jau 21. gadu, iepriekš tas bija pazīstams ar nosaukumiem “Vatiņš”, “Voltiņš”, “Kam gaišāka galva?” un “Gaišākā galva”. Erudīcijas konkursu organizē Latvenergo koncerns.

Papildus informācija:

Inga Cīrule

Konkursa ”Eksperiments” koordinatore

Tālr.: 67242503; 20279688

E-pasts: info@eksperiments.lv

www.eksperiments.lv