E.Aldermane sveiks starptautiskā bērnu mākslas konkursa „LIDICE 2014″ uzvarētājus

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane trešdien, 5. novembrī, sveiks starptautiskā bērnu mākslas konkursa „LIDICE 2014″ uzvarētājus. Pasākumu plkst. 13.00 Rīgas domes (Rātslaukums 1) sēžu zālē rīko Čehijas Republikas vēstniecība. Žūrija ir piešķīrusi Goda rakstus 30 Latvijas bērniem un divām skolām. Medaļu „Lidices roze” saņems divi skolēni un trīs skolas.

Latvijas bērni un jaunieši starptautiskajā bērnu mākslas konkursā „LIDICE” piedalās kopš 2000. gada. Konkursu organizē Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Čehijas Republikas vēstniecību Latvijā un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Konkurss tiek organizēts divās kārtās. Vispirms notiek Latvijas kārta, bet pēc tam vislabākie darbi tiek sūtīti uz Čehiju.

42. starptautiskajam bērnu mākslas konkursam „LIDICE 2014″, kura tēma šogad bija „Lauku un dārza darbi manā ģimenē” tika iesūtīti 1334 darbi no 67 Latvijas pilsētām un novadiem. No Rīgas izglītības iestādēm konkursam tika iesūtīti 488 darbi. Tie pavasarī bija apskatāmi izstādē, kas bija iekārtota Rīgas domes (Rātslaukums 1) pirmā stāva vestibilā. Konkursa otrajai kārtai, kas notika Čehijā, no Rīgas tika nosūtīti 85 autoru darbi no 37 Rīgas izglītības iestādēm.

Informāciju sagatavoja:

Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja,

tālr.: 67026838; mob.: 26708034;

e-pasts: indra.vilde@riga.lv

un

Dzintra Āboliņa, RD Sabiedrisko attiecību nodaļa,

tālr.: 26554446;

e-pasts: dzintra.abolina@riga.lv