Dots starts konkursam “Superpuika 2017”

11. oktobrī jauno sezonu uzsāka konkurss “Superpuika 2017”, kuru jau divdesmit sesto gadu organizē Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”. 1. kārtai šogad bija pieteikušies 154 dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem. Visaktīvākie bija rīdzinieki, daugavpilieši, jūrmalnieki, kā arī dalībnieki no Valmieras, Ogres un Aizupes.

Lai iegūtu iespēju piedalīties konkursa 2. kārtā, dalībniekiem bija jāpierāda sevi piecos dažādos uzdevumos. Erudīcijas uzdevums, kurš šogad tika veidots sadarbībā ar žurnālu “Ilustrētā Junioriem”, ne vienam vien dalībniekam lika palauzīt galvu un, kā atzina paši puiši, prasīja zināšanas dažādās jomās (kultūrā, dabaszinībās, matemātikā, sportā, ģeogrāfijā u.c.), kā arī spēju domāt loģiski. Radošajā uzdevumā dalībniekiem bija jāatraisa sava fantāzija un no dažādu krāsu papīra jāizveido telpisks sapņu ūdens transporta līdzeklis. Precizitāti un rūpību prasīja praktiskais uzdevums, kurā no dotajiem materiāliem bija jāizveido automašīnas modelis, savukārt reakcijas ātrumu, koncentrēšanās spējas un koordināciju varēja pārbaudīt trases automodelisma disciplīnā, kurā dalībnieki sacentās jauna ātruma rekorda uzstādīšanā. Kā jau katru gadu viens no populārākajiem pārbaudījumiem dalībnieku vidū bija fiziskā trase, kurā puišiem bija iespēja pierādīt savu veiklību un drosmi, pārvarot šķēršļus āra trasē TJN “Annas 2” pagalmā – paralēlo virvju posmu dažādās sarežģītības pakāpēs un augstuma disciplīnu 6 metru augstumā, nodrošinot tādu iemaņu apgūšanu, kas dalībniekiem būs nepieciešamas gan nākošajā konkursa kārtā, gan finālā.

Sīvā cīņā vietu konkursa 2. kārtā izcīnīja 32 puiši ar labākajiem rezultātiem visu uzdevumu kopvērtējumā. Nākošā kārta gaidāma 22. novembrī, kad tiks noskaidroti desmit veiklākie, prasmīgākie, radošākie un atjautīgākie puiši, kas par titulu “Superpuika 2017” sacentīsies finālā nākamā gada pavasarī.

Informāciju sagatavoja

Ieva Strauta

TJN “Annas 2” izglītības metodiķe