Dejo ar vadītāju – deju kolektīvs “Flamenco”

Novembrī noslēdzās Rīgas mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu radošais festivāls “Dejo ar vadītāju”. Visa decembra garumā publikāciju ciklā iepazīstinājām ar festivāla dalībniekiem – enerģiskajiem kolektīvu vadītājiem, viņu atraktīvajiem dejotājiem un festivālam iesniegtajām horeogrāfijām. Festivāla nolikums paredzēja, ka vismaz vienā no pieteiktajām dejām jāpiedalās arī kolektīva vadītājam, katram vadītājam šī pieeja bija atšķirīga. Noslēdzošajā publikācijā iepazīsimies ar Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” deju kolektīvu “Flamenco” un kolektīva vadītāju Santu Kasatkinu. 

Stāstam ar Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” deju kolektīva “Flamenco” vadītāju Santu Kasatkinu iedrošina Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste mūsdienu dejo jomā Ivetta Tamane.

“Pirms 23 gadiem skolotāja no Igaunijas Latvijā piedāvāja meistarklasi  flamenko dejā, kurā es piedalījos. Pateicoties šai meistarklasei es iemīlēju flamenko uz mūžu. Regulāri turpinu papildināt savas zināšanas pie dažādiem flamenko dejas meistariem Andalūzijā, Spānijā. Uzstājos profesionāli dažādos pasākumos Latvijā.

Deju kolektīvs “Flamenco” darbojas 18 gadus. Katru gadu piedalāmies dažādos deju festivālos un vienmēr iegūstam laureātu diplomus. Divas reizes esmu rīkojusi flamenko deju festivālu  bērniem un jauniešiem Rīgā. Festivālā piedalījās arī viesi no Igaunijas, Lietuvas un Krievijas.

Dejotāji parasti nepiedalās priekšnesumu veidošanā, jo mēs izpildām spāņu pasniedzēju horeogrāfijas, kuras es braucu mācīties uz Spāniju. Šī festivāla ideja – dejot kopā ar audzēkņiem bija burvīga, ar prieku piedalījos.”

Kolektīvs festivālam pieteica divas dejas ar dzīvās mūzikas pavadījumu, kuru tapšanā piedalījās arī Pārdaugavas Bērnu un jauniešu centra “Altona” dziedāšanas studijas pedagogs Andris Šmaukstelis un ģitāras pulciņa pedagogs Uģis Kronbergs.

Paldies visiem mūsdienu deju festivāla “Dejo ar vadītāju” dalībniekiem, atraktīvajiem un enerģiskajiem vadītājiem un visiem atbalstītājiem aizkadrā!
Lai nākamajā gadā raits deju solis un neizsīkstoša radošā iedvesma!