BJC “Daugmale” panākumi Eiropas čempionātā sporta tūrismā

No 4. līdz 8.oktobrim Ukrainas pilsētā Luckā norisinājās sporta tūrisma sacensības komandu ieskaitē un individuālajā ieskaitē. Sacensības apmeklēja vairāk kā 60 dalībnieki no 5 valstīm, tajā skaitā BJC “Daugmale” komanda. 

Latvijas jaunatnes izlasi devās pārstāvēt BJC “Daugmale” audzēkņi: Elza Baraka, Samanta Vilka, Kristīne Rjabova, Ronalds Gorovojs ar treneri Kasparu Vilku. Kopējais dalībnieku skaits, kas devās pārstāvēt Latviju Eiropas čempionātā, bija 8 sportisti, no kuriem 4 bija BJC “Daugmale” kāpšanas sporta pulciņa audzēkņi. Sporta tūrisma sacensības norisinājās 3 dienas, kur pirmajās divās dienās tika veiktas individuālās distances un trešajā dienā komandu ieskaite. 

Viennozīmīgi par sacensību sensāciju parūpējās Elza Baraka, kas ne brīdi netika pieskaitīta pie stiprāko dalībnieču favorītiem. Līdz pat pēdējai sacensību dienai, ar stabilu rezultātu un neatlaidību, Elzai izdevās pārsteigt konkurentes un izcīnīt Eiropas čempiona titulu sporta tūrisma sacensībās. Attiecīgi, arī pārējie Latvijas jaunatnes izlases dalībnieki, uzrādīja stabilus rezultātus: Kristīne Rjabova – 7.vieta, Samanta Vilka – 8.vieta un Ronalds Gorovojs – 26.vieta, kas deva cerību, ka varētu komandas kopējā ieskaitē cīnīties par trijnieku. Svētdienā norisinājās komandu distance, kur Latvijas izlase tika izlozēta ar pirmo starta numuru, bet tas nemaz nerādīja kolektīvā satraukumu, pavisam otrādi rādija pārliecību un ticību sev, ka varam cīnīties ar lielajiem grandiem. Pēdējā sacensību dienā Latvijas izlase izcīna trešo vietu, kura deva kopvērtējumā trešo vietu Eiropas čempionātā. 

Paldies trenerim Kasparam Vilkam par lieliskiem rezultātiem! 

 

Informāciju sagatavoja: Kaspars Vilks 

Foto no K.Vilka arhīva