BJC “Bolderāja” dambretistiem godalgotas vietas Dambretes turnīrā Nīderlandē

IMG_0570No 7. novembra Nīderlandes pilsētiņā Beilenā (Beilen) risinājās Pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē jauniešiem. Sacensībās piedalījās 258 sportisti no 19 valstīm. Latvijas izlasi pārstāvēja 21 dambretisti, no kuriem 8 bija BJC ,,Bolderāja’’ pedagoģes piecpadsmitkārtējās Pasaules čempiones titula ieguvējas Zojas Golubevas audzēkņi. Vislabāko rezultātu parādīja 15 gadīgā Jeļena Česnokova, kura sīvā konkurencē ar krievu, poļu un ķīniešu sportistēm izcīnīja 3. vietu. Pēdējā gada laikā Jeļena ir parādījusi lieliskus rezultātus arī pieaugušo turnīros, kā nesen startējot vienā komandā ar savu treneri Zoju Golubevu Itālijas pilsētā Bakolī (Bacoli) un uzvarot Eiropas komandu čempionātā sievietēm.

Ar lielisku rezultātu atgriezās arī mūsu otrā dalībniece Marija Koļeda. 30 sportistu konkurencē viņa ieguva tādu pašu punktu summu kā Jeļena un tikai pēc papildus kritērijiem palika 7. vietā. No zēniem vislabākais starts izdevās Dmitrijam Brovkinam, kurš līdz turnīra beigām cīnījās par pirmo trijnieku, bet zaudējums priekšpēdējā kārtā pret turnīra uzvarētāju starptautisko meistaru holandieti M. Izendornu (Marinus H. van IJzendoorn) neļāva pacelties augstāk par 11. vietu.

Jāatzīmē, ka jaunie dambretisti kļūst arvien spēcīgāki un konkurence lielāka, tādēļ nepieciešami regulāri treniņi, lai sasniegtu nopietnus rezultātus. Sveicam dalībniekus un novēlam Mūsu jaunajiem sportistiem apņēmību, pacietību un veiksmi!

No BJC ,,Bolderāja’’ turnīrā piedalījās 11 jaunie dambretisti, kuri visi spēlēja vienā vecuma grupā ar pieaugušajiem. Lieliskus rezultātus demonstrēja dambretiste Marija Koļeda, kura ieguva 2. vietu sieviešu konkurencē, ka arī Vsevolods Mitrevičs paliekot otrais vecuma grupā līdz 10 gadiem. Arī pārējie audzēkņi demonstrēja labus rezultātus atbilstoši savai varēšanai, kuriem godalgoto audzēkņu panākumi ir labs stimuls paaugstināt savu personīgo spēles līmeni. Šis turnīrs ir lieliska iespēja iepazīt kaimiņu valsti un stiprināt draudzīgās attiecības ar kolēģiem no Viļņas dambretes skolas.

Nākamais nopietnākais solis ir Pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē jauniešiem Nīderlandē, kas risināsies no 1.-7. novembrim.

Vēlēsim veiksmi un turēsim īkšķus par mūsu jaunajiem sportistiem!