Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” skolotājs – Eiropas jaukto komandu čempionāta bridžā vicečempions

No 22. līdz 28. februārim Portugālē, Lisabonā norisinājās 1. Eiropas jaukto komandu čempionāts bridžā, kurā Latvijas komanda izcīnīja sudraba medaļas. Latviju pārstāvēja jauktās izlases komanda – Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” sporta bridža skolotājs – starptautiskais bridža meistars Kārlis Rubins, starptautiskie bridža meistari Mārtiņš Lorencs, Maija Romanovska un Latvijas Bridža federācijas prezidente – lielmeistare Jeļena Alfejeva.

Sacensībās piedalījās 30 komandas no Eiropas, kurās katra pret katru spēlēja 12 sadalījumu mačus. Visu sacensību laiku Latvija rezultātu tabulā atradās pirmajā pieciniekā blakus tādām bridža lielvalstīm kā Zviedrija, Polija, Francija un Itālija. Pēc 7 intensīvām spēļu dienām, kurās tika nospēlēti 29 mači, Latvija ar 364.89 VP izcīnīja Eiropas vicečempionu titulu, aiz sevis atstājot Franciju ar 356.39 VP. Par Eiropas jaukto komandu čempioniem ar pārliecinošiem 389.33 VP kļuva gados izteikti jaunā Zviedrijas jauktā izlase.

Šī čempionāta ietvaros Latvija bija viena no retajām komandām, kas spēlēja tikai 4 spēlētāju sastāvā. Pirmās astoņas valstis, tajā skaitā Latvija, ieguva biļeti dalībai Pasaules komandu čempionātā bridžā Ķīnā 2019.gada septembrī.

Bridžs ir intelektuāla, uz stiķu ņemšanu balstīta pāru kāršu spēle un oficiāli atzīts prāta sports. Bridžs attīsta prāta spējas, trenē loģiku, atmiņu un komunikācijas prasmes. Rīgas pilsētā bērni un jaunieši no 7 līdz 25 gadu vecumam bridžu var apgūt Rīgas Skolēnu pilī: pirmdienās un otrdienās ar iemaņām bridžā (informācija pa mob.t. 29724610 vai rakstot krubins3@edu.riga.lv) un trešdienās no plkst.17.00 bez priekšzināšanām bridžā (informācija pa mob.t. 26078807 vai rakstot dkampara@edu.riga.lv).

Informāciju sagatavoja:

Diāna Kampara, mob.t. 26078807, dkampara@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” sporta bridža skolotāja

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)