Bērnu rīts “Lieldienas gaidot” ar deju folkloras kopu “Dandari”

14. aprīlī plkst. 12.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina ģimenes ar bērniem uz Lieldienu ieskandināšanas pasākumu kopā ar deju folkloras kopu “Dandari”. Pavasarīgā noskaņā tiks apgūti deju soļi un dziesmas, lai sveiktu sauli un pavasari.

Latvijas Universitātes folkloras kopa “Dandari” dejo un māca daudzpāru un pāru dejas, un ar prieku svin gadskārtu ieražu svētkus. Šoreiz “Dandari” kopā ar maziem un lieliem dziedās dziesmas, ies rotaļās un mācīs dančus, lai ikviens var ieviest kādu jaunu tradīciju savas ģimenes Lieldienu svinībās. Laikā, kad mostas daba, ielūkosimies senču gudrības pūrā, lai uzzinātu, kas darāms, lai odi vasarā nekostu, lai zirņi labi augtu un saime būtu priecīga.

Pūpolsvētdienā muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” savus apmeklētājus sagaidīs tērpts Lieldienu svētku rotā, kas bijusi raksturīga 20. gs. sākuma pilsētnieku tradīcijām. Jūgendstila perioda Lieldienu pastkaršu noskaņās mākslinieces Tamāras Čudnovskas veidotās kompozīcijas ļaus paceļot laikā un rast iedvesmu saviem Lieldienu rotājumiem. Līdz 19. maijam muzejā apskatāmas arī izstādes: “Mājas koncerts” – Johana Valtera gleznas interjerā, fotogrāfes Margaritas Fedinas fotogrāfiju izstāde “Arhitekta Konstantīna Pēkšēna Rīga. Noskaņas” un smalkā porcelāna pasaule izstādē “Skaistā dzīve. La belle vie”.

Uz pasākumu aicinātas ģimenes ar pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem. Ieejas maksa katram apmeklētājam ˗ 3.00 EUR. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni +371 67181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv.