Austrumu deju studijas „Yallar” dejotājas dejo Latvijā, Turcijā, Vācijā

2014. gada 29. novembrī austrumu deju studijas „Yallar” dejotājas tika uzaicinātas un piedalījās vienā no lielākajiem Baltijas austrumu deju festivāliem „Piramīda,” Rīgā, VEF Kultūras pilī, kur galā koncertā uzstājās ar savu folkloras deju – dabku. Pēc uzstāšanās meitenēm bija iespēja noskatīties koncertu, kurā uzstājās gada labākās grupas un solisti. Festivāla „Piramīda” īpašais viesis bija Hosseny El Masry no Ēģiptes, kas priecēja visus ar savām neparastām solo dejām. No skaistajiem koncerta numuriem dejotājas guva iedvesmu turpmākajam darbam. Novēlēsim meitenēm veiksmi jaunos deju projektos!
No 2014. gada 28. oktrobra līdz 4. novembrim austrumu deju studijas „Yallar” dalībnieces piedalījās Eiropas Savienības jauniešu apmaiņas programmā Turcijā, Duzce, „Dance” projektā. Projekta mērķis bija komunikācija, iepazīšanās ar dažādu valstu kultūrām un projekta tēmas izprašana. Tika spēlētas dažādas iepazīšanās spēles, rīkotas deju nodarbības, kultūras naktis un prezentācijas. Tajā piedalījās jauniešu komandas no četrām valstīm – Latvija, Rumānija, Bulgārija un Turcija. Katras valsts pārstāvji dalījās savā deju pieredzē, mācot citiem dalībniekiem deju, stilā, ko paši labi pārzina. Meitenes no ceļojuma atgriezās ar jauniem iespaidiem, pozitīvām emocijām un ar iegūtiem jauniem draugiem. Novēlām arī turpmāk būt tikpat aktīvām un nebaidīties iesaistīties jaunos projektos!

No 10.10.14. līdz 13.10.14. austrumu deju studijas „Yallar” skolotāja Marta Kaļva piedalījās austrumu deju festivālā „Spirit of Cairo,” Berlīnē, kur apmeklēja deju meistarklases pie slaveniem pedagogiem un ieņēma dalību deju konkursā, kurā ar dejotāju Līvu Krauzi ieņēma godpilno 1. vietu, duetu un grupu nominācijā. Meitenes uzstājās ar klasisku austrumu deju ar lakatiem. Žūrijas dalībnieki bija tādas austrumu deju zvaigznes kā Randa Kamel, Mohamed Shanin, Faren Ben Azira un Ayman Etlah. Novēlēsim arī turpmāk saņemt augstus novērtējumus!

 

Marta Kaļva,

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Austrumu deju studijas „Yallar”

Interešu izglītības skolotāja

kalvamarta@inbox.lv