Ar zemo startu jaunajā mācību gadā – NĀC UN PIEDALIES!

Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas interešu izglītības metodisko centru un biedrību Sporta klubs „Sportlat” aicina aktīvi iesākt jauno mācību gadu, piedāvājot plašu 1. septembra zinību dienas pasākumu programmu ar interešu izglītības centru organizētajām aktivitātēm, grupu Sudden lights, Pirmais kurss un Rīgas modes uzstāšanos un citiem pārsteigumiem gan pie Rīgas Kongresu nama, gan Esplanādē.

Ar saukli „Nāc un piedalies!” Rīgas interešu izglītības centri no plkst. 13.00 līdz 17.00 pie Rīgas Kongresu nama aicina uz tradicionālajiem svētkiem bērnus un jauniešus, lai kopā ar interešu izglītības iestādēm, sporta skolām, biedrībām un nodibinājumiem, kas nodrošina interešu izglītības programmu realizāciju Rīgā, pavadītu dienu kopā radošajās darbnīcās, sporta aktivitātēs, baudītu interešu izglītības kolektīvu un audzēkņu koncertu, kā arī mazāk un vairāk ekstrēmus paraugdemonstrējumus. Kā ik gadu, svētkus kuplinās pašvaldības un Valsts drošības institūcijas, kas informēs un atgādinās par drošību skolā, mājās un uz ielas.

Vakara programmā, sākot no plkst. 18.00, pie Rīgas Kongresu nama gaidāmi grandiozi mūzikas svētki jauniešiem. Uz lielās skatuves uzstāsies plaši atpazīstamas grupas – Sudden lights, Pirmais kurss un Rīgas modes.

Grupa „Sudden lights” sākotnēji dibināta 2012. gadā, tomēr savu tagadējo formu un sastāvu nostiprināja 2014. gadā. 2017. gada septembrī klajā nāca grupas debijas albums “Priekšpilsētas”. Albums tika nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” kategorijā “Labākā debija”. 2018. gada janvārī “Sudden Lights” piedalījās Latvijas televīzijas šovā “Supernova” ar dziesmu “Just Fine”, iekļūstot finālā un izcīnot 2. vietu. Šobrīd grupa aktīvi koncertē, piedaloties arī  pašmāju populārākās grupas „Prāta vētra” koncertos kā iesildītāji.

Grupa “Pirmais Kurss” dibināta 2010. gada nogalē. Savā astoņu gadu pastāvēšanas periodā spēlējuši koncertus gandrīz visā Latvijas teritorijā, kā arī Igaunijā. 2018. gada pavasarī izdeva albumu “Problēmas”, kas stāsta par ķibelēm, kuras piedzīvojuši grupas dalībnieki.

Rīgas Modes uz Latvijas mūzikas skatuves sevi pieteica 2014. gadā ar pašu vārdā nosaukto minialbumu un par šo ierakstu tika nominēti Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai „Zelta Mikrofons” kā labākā debija. Divus gadus vēlāk grupa izdeva savu pirmo pilnmetrāžas ierakstu „Fantastiski”, kas saņēma Zelta Mikrofonu kā labākais pop albums, kā arī Austras balvu. Grupas skanējumā jūtamas dažādu laikmetu Lielbritānijas ģitārmūzikas vēsmas, tomēr īpašu akcentu Rīgas Modes liek uz mūzikas tekstiem latviešu valodā.

Paralēli dienas norisēm pie Rīgas Kongresu nama vissportiskāko garu varēs noķert Esplanādē, kur no plkst. 15.00 līdz 22.00 norisinās Rīgas Sporta nakts 2018, kas tradicionāli aicina izzināt vairāk par sporta nozīmi mūsu ikdienā. Pirmo reizi Rīgas Sporta nakts tika organizēta 2011. gadā ar mērķi veicināt sporta popularitāti Rīgā, kā arī informēt iedzīvotājus par sportošanas iespējām, dodot iespēju pašiem klātienē iepazīties ar katra sporta veida specifiku. Šogad Rīgas Sporta nakts sola pārsteigt. Aktivitāšu nodrošināšanā iesaistīsies gan sporta federācijas, gan citas organizācijas, notiks sacensības, dažādi paraugdemonstrējumi, video stāsti u.c. aktivitātes.

Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS.

DIENAS PLĀNS

Pie Rīgas Kongresu nama

13.00-17.00

  • Rīgas interešu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu, biedrību un nodibinājumu, kā arī Drošības institūciju radošās darbnīcas, sporta u.c. aktivitātes
  • Bērnu un jauniešu kolektīvu un audzēkņu koncerts uz lielās skatuves
  • Informācijas telts par interešu izglītības iespējām Rīgā

17.00-18.00

Sporta paraugdemonstrējumi

18.00-21.00

Zinību dienas svētki uz lielās skatuves kopā ar grupām:

SUDDEN LIGHTS

PIRMAIS KURSS

RĪGAS MODES

Esplanādē

No plkst. 15.00 līdz 22.00 RĪGAS SPORTA NAKTS 2018

Sporta federāciju aktivitātes, Sacensības, Sportistu aktivitātes un priekšnesumi, Iedvesmas stāsti, Duālās karjeras piemēri, Ministre izaicina uz šaha spēli, Tokijas un Pekinas Olimpiāžu prezentācijas, Stokholmas/Siguldas sadarbības stāsts.