Ar lielu dalībnieku interesi norisinājās seminārs sportā “Kinezioloģiskā teipošana”

15. februārī Rīgas Franču licejā sanāca sporta pedagogi uz Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra organizēto semināru „Kinezioloģiskā teipošana”, kuru vadīja praktizējoša kinezioloģiskā teipinga, masāžas un koriģējošās vingrošanas speciāliste, Strazdumuižas internātvidusskolas un Rīgas Juglas vidusskolas sporta skolotāja, Argita Kučāne.

Interese par semināru bija liela jau pirms tā norises, kur grupa tika nokomplektēta vien divās dienās, kas ir uzskatāms par rekordlielu ātrumu. Lektore Argita Kučāne semināra ievadā dalībniekus iepazīstināja ar teipu un teipošanas veidiem, teipu kvalitātes rādītājiem, teipošanas ierobežojumiem, kontrindikācijām un dažādām teipošanas tehnikām.

Liela bija dalībnieku interese semināra praktiskajā daļā, kur tika demonstrētas dažādas teipošanas tehnikas, pielietojot dažādu formu kinezioloģisko teipu. Tika demonstrēta starptelpas, saišu/ cīpslu, limfātiskā, rētas, potītes tūskas un mežģījuma korekcijas. Dalībnieki daudz jautāja, lai precizētu neskaidro, un saņēma profesionālas atbildes. Apgūtās zināšanas pedagogi varēs pielietot praksē, veicinot savu audzēkņu organisma atveseļošanās procesus, iedarbojoties uz kustību- balsta sistēmu, nervu un cirkulācijas sistēmu. Seminārā kopā piedalījās un apliecības saņēma 28 sporta interešu izglītības skolotāji.

Izsaku lielu pateicību lektorei, kuras profesionālās zināšanas deva skolotājiem iespēju apgūt teipošanas koncepciju, kas ir aktuāla tēma, un kuru nepieciešams iepazīt katram no mums. Metodiskā centra vārdā, izsaku pateicību Rīgas Franču licejam par atbalstu telpu nodrošināšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Gita Pērkone

sporta jomas metodiķe