Aicina uz festivālu “Rīgas tekstilmozaīka 2018”

Festivāls “Rīgas tekstilmozaīka 2018”, ko  ikgadu rīko Biedrība “Latvijas tekstilmozaīka”, ir izstāžu kopums, kurā tiek parādīti jaunākie Latvijas un ārzemju tekstilmākslinieku darbi. Šogad festivāla tematika saistīta ar Latvijas simtgades svinībām. Atklāšana 2018. gada 18. augustā plkst. 12.00 k/p “Ziemeļblāzma”.

Atklāšanas pasākumā redzēsiet:
– Tekstilmozaīkas tehnikās veidotu tērpu defilē
– mūzika no apvienības Vocello
– radoša tikšanās ar Krievijas (Perma) viesmāksliniekiem

Festivālā būs iespēja iepazīties ar Permas (Krievija) tekstilmozaīkas grupas mākslinieku darbiem izstādē “Sabalsošanās”, apskatīt Vācijas tekstilmākslinieces Brigites Morgenrotas (Brigitte Morgenroth) izstādi “Klasiskais kvilts mūsdienīgā interpretācijā”.Tāpat plašai publikai tiks izstādīti Latvijas Tekstilmozaīkas biedru mākslas darbi tematiskajā izstādē “Veltījums” un “Šalles”, notiks starptautiskais minikviltu konkurss “Mantojums” un starptautiskā skolēnu darbu konkursa izstāde “Dāvana Latvijai”.

Festivāla izstādes apskatāmas līdz 9. septembrim.

Latvijā tekstilmozaīku ir šuvušas jau mūsu vecmāmiņas, bet tekstilmozaīkas kā mākslas veida uzplaukums realizējies tikai pēdējos gados. Tas ir process, kas turpina attīstīties un pilnveidoties vēl šodien. Ja agrāk to veica ar rokām, tad tagad mūsu rīcībā šūšanai un stepēšanai jeb Quiltingam ir šujmašīnas ar fantastiskām rakstu izšūšanas iespējām. Tekstilmozaīka kā mākslas veids ir strauji attīstījusies. Tās popularitāte ir augusi tieši pēdējos divdesmit gados. To izmanto apģērbu šūšanai, sadzīves priekšmetiem, interjeru objektiem un ar īpašu vērienu mākslas darbos.