Aicinām ikvienu apmeklēt bērnu dziedāšanas svētkus “Mīlestības diena Latvijai” – koncertuzvedumu “Mūsu mīļvārdiņi”

2025. gada 29. novembrī plkst. 12.00 Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ziemeļrīgas kultūras apvienības Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā, norisināsies Rīgas interešu izglītības un kultūras iestāžu pirmsskolas un sākumskolas vecuma grupu vokālo ansambļu kolektīvu dziedāšanas svētki “Mīlestības diena Latvijai” – koncertuzvedums “Mūsu mīļvārdiņi”! Aicinām ikvienu apmeklēt mīlestības pilnos dziedāšanas svētkus!

Gaisā virmo mīlestība. Atkal un jau. Mīlestība kam, kur, kuram vai kad?

– Bērniem. Tagad.

Vai joprojām atceramies, ko mīl bērni?

– Mūsu ķepīgos dubļus, svaigi ceptas smilšu kūkas, savu jūru, kas tikai pieaugušajiem izskatās pēc netīras peļķes, lielo bagātību – spainīti ar čiekuriem vai kastaņiem, un čaukstošo zeltu – krāsainas koku lapas, kas, kopā saliktas, izskatās pēc labākās dāvanas mammai rudenī. Bērni mīl savu dziesmiņu, tā ansamblī iemācīta un dziedama pelēkā rudens dienā vai baltā ziemas vakarā.

Pienācis laiks domāt par tradicionālo pasākumu, kurš katru gadu notiek vēlā rudens pusē Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” – “Mīlestības diena Latvijai”. Organizatoriem tās ir patīkamas rūpes, lai koncerts izdotos skaists, bet mammām tas ir prieks par savu lolojumu, un ansambļu vadītājiem – rūpes, lai bērnu uzstāšanās ne tikai izskatītos krāšņa, bet arī ansamblis skanētu lieliski.

Par pasākumu

Šogad koncertā izskanēs Mairitas Bičukas dziesmas bērniem. Pasākuma nosaukumā – “Mūsu mīļvārdiņi” – jau pateikts viss – dziedāsim par to, kas mums dārgs. Noskaidrosim, kādas krāsas Latvijai piestāv, iedziļināsimies kulinārijas vai brīnumu peripetijās – dziesmiņa par Miega putru vai Ziemassvētku brīnumiņu, kā nu bez lielās Pasaules – tā ir tikai daļa no dziesmām, ko klausītāji dzirdēs šajās novembra izskaņā.

Koncertā piedalās Rīgas interešu izglītības un kultūras iestāžu bērnu vokālie ansambļi un studijas – Mārītes, Laimīte, Bella, Pīlādzītis, Poppy, Nāriņa, Muzikālais moments, Knīpas un knauķi, Tonika, Kantilēna grupas “Smash”, “Sempre” un “Fresco”, meiteņu kora “Rīga” pirmsskolas un sākumskolas vecuma grupas!

Ieeja bez maksas!

Kamēr visi Rīgas interešu izglītības un Kultūras iestāžu pirmsskolas un sākumskolas vecuma ansambļi mācās dziesmiņas, top fonogrammas un videoprojekcijas.

Ikvienam iesakām – rezervējiet 29. novembra pusdienlaiku, ņemiet līdzi arī savus bērnus vai mazbērnus, un uz tikšanos sirsnīgajos bērnu dziedāšanas svētkos “Mīlestības diena Latvijai”, kuros apliecināsim mīlestību savai zemei – Latvijai. Kurš gan cits, ja ne mēs, un kad tad, ja ne tagad!

Atskata foto un video no pagājušā gada dziedāšanas svētkiem

Atskaties uz to, kā mums gāja 2024. gada dziedāšanas svētkos, lai atsauktu atmiņā siltās un mīļās emocijas, kādas mums dāvāja mazo priekšnesumi. Un tiekamies šī gada dziedāšanas svētkos, lai mīļums atkal mūs pārņem!

Dziedāšanas svētkus organizē – Rīgas valstspilsētas pašvaldība, Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs, Bērnu un jauniešu centrs “Laimīte”, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ziemeļrīgas kultūras apvienības Kultūras pils “Ziemeļblāzma”.

Dziedāšanas svētkus atbalsta – Skrīveru Pārtikas Kombināts, Rasēns, Latvijas Mediji.

 

Informāciju sagatavoja: Arta Grīna, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste (mazie mūzikas kolektīvi un instrumentālie ansambļi)