27. decembrī Vērmanes dārzā notika Bērnu un Jauniešu paralimpiešu gada noslēguma treniņš

27. decembrī Vērmanes dārzā pēcpusdienā notika Bērnu un Jauniešu Para Sporta Apvienības (BJPSA) gada noslēguma treniņš, ko vada trīs BJPSA treneri un to palīgi. Treniņā piedalījās 3 bērnu grupas, kurām nodarbības tika organizētas dažādās Vērmanes parka vietās.  Katrā grupā bija ne vairāk kā 6 – 7  bērni un treneris.

Treniņa noslēgumā notika Ziemassvētku dāvanu pasniegšana bērniem un jauniešiem paralimpiešiem, kuras sarūpēja para sporta kustības galvenais sponsors “Mēness aptieka”, kā arī citi atbalstītāji, piemēram, saldumu ražotājs “Mario” SIA un privātpersonas.

Treniņprogramma ir izstrādāta ievērojot epidemioloģisko normu prasības attiecībā uz cilvēku skaitu un distancēšanu. Treņiņprogrammā ietvertas 3 aktivitātes : sporta orientēšanās, stafetes un vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības.

Apvienības prezidente Natālija Novikova saka: “Regulāru treniņprogrammu organizēšana ir būtisks atbalsts bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem veselības uzturēšanā, nostiprināšanā un veicināšanā, kā arī fiziskās formas uzturēšanā paralimpiskā sporta aktivitātēm . Parasti treniņi mūsu paralimpiešiem notiek Ogrē un Rīgā OSC Elektrum un TK Enri, bet covidlaika apstākļos esam sākuši treniņus Ghetto Games Rīgā Grīziņkalnā. 2020.g. BJPSA apvienībā ir 40 dalībnieki, 20 no kuriem aktīvi trenējas. Mēs plānojam organizēt un drīzumā aktivizēt grupu mazulīšiem no 4 gadiem. Bet 6 BJPSA audzēkņi ir jau iekļauti profesionālu para sporta federāciju pieaugušo vai junioru sastāvā,” gandarīta ir BJPSA prezidente.

Speciālu programmu cilvēkiem ratiņkrēslos un cilvēkiem ar kustību traucējumiem izstrādājis treneris Jānis Lācis:  “Treniņprogramma prasa tikai 30 minūtes  dienā un šī fiziskā slodze palīdz  saglabāt ne tikai labu formu ķermenim, bet arī palīdz smadzenēm darboties optimālā režīmā. Vingrinājumi nav sarežģīti un ikviens var pievienoties un izpildīt šos vingrinājumus kopā ar mums, kas on line eksponēti BJPSA Facebook lapā “Bērnu un jauniešu Para Sporta apvienība”.

Paula Stradiņa Klīniskāas universitātes slimnīcas neiroloģe, asociētā profesore Zanda Priede norāda: ” Svaigs gaiss un vingrošana ir laba noskaņojuma noslēpums. Fiziskās aktivitātes svaigā gaisā aktivizē smadzeņu darbību, stimulē atmiņas procesus un ir viens no pamatelementiem veselības stiprināšanā ikvienam.10 000 soļi ikdienā ir minimums, ko var darīt veselības labā. ”

BJPSA prezidente Nataļja Novikova saka: “Ziemassvētkos mēs gribam pateikties visiem mūsu apvienības BJPSA atbalstītājiem: Latvijas Paralimpiskajai komitejai, biedrībai “LiveIntegro”, Domina Shopping, TK Enri, Mēness Aptiekai, putnu fabrikai ĶEKAVA, Mario u.c. organizācijām, ziedotājiem un privātpersonām, kā arī  brīvprātīgajiem Ilonai Dzenei, Nadeždai Ignatānei, Natalijai Baranovai, Sandai Erbstai, Ervinam Kāpam, Diānai Ņikiforovai, Diānai Krauklei, Margaritai Dagnerei, Evelīnai Gilītei, Fricim Allikam.”

Informāciju sagatavoja: Nataļja Novikova, Bērnu un jauniešu Para Sporta Apvienības  “Sport For Everyone LV” prezidente