Ziemeļvalstu ģimnāzijas “Skolas karoga stāsts”

Dāvida Germanta foto

Dāvida Germanta foto

Skolu muzeju biedrības pasākuma “Skolas karoga stāsts” skolas vēstures notikumu izzināšana un popularizēšana digitālajās platformās dalībnieku darbi – Ziemeļvalstu ģimnāzija, “Skolas karoga stāsts”.

Ziemeļvalstu ģimnāzijas Karoga stāsts pieejams šeit.

Jau 2021.gada rudenī, kad gatavojāmies Ziemeļvalstu ģimnāzijas 30. dzimšanas dienai, īpaši apzinājām skolas vērtības un simboliku. Jau no pirmajiem skolas gadiem ir nemainīgs logo, kurā ietverti burti “ZVĢ”. Skolas 5 gadu jubilejā izveidots skolas karogs, bet vēlāk arī himna, sudraba žetons un sporta T-krekls. Gandrīz divdesmit gadus mums bija sava dienasgrāmata. Skolas muzejā glabājas materiāli par šo lietu tapšanu, bet pateicoties konkursam “Skolas karoga stāsts”, esam izveidojuši virtuālu vēstījumu.

Veidojot stāstu bija grūtības, kuras radīja epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid- 19 infekcijas izplatības ierobežošanas laikā 2021. gada beigās un 2022. gada sākumā. Vēlējāmies satikt karoga autori klātienē, lai nofilmētu video vēstījumu un uzzinātu 25 gadus senus notikumus. Interesantas bija sarakstes ar nepazīstamiem cilvēkiem, kad meklējām citus mākslinieces Astras Rubenes gatavotos karogus, jo viņa pati tos nav fotografējusi, pirms atdošanas kolektīviem. Tātad, šis stāsts ir arī par tekstilmākslinieces darba mūžu.

Informāciju sagatavoja: Ziemeļvalstu ģimnāzijas muzeja prezidents Dāvids Germants 12.a klases skolēns un muzeja pedagogs Vēsma Sūna.