Ziemassvētku kauju atceres 100.gadadiena Ložmetējkalnā

BJC “Rīgas Skolēnu pils” skolu vēstures muzejnieki, kuri mācās “Prezidentu skolā” ar diviem autobusiem (46 dalībnieki) 2017. gada 7. janvārī piedalījās Ziemassvētku kauju 100 gadadienas atceres patriotu pasākumā, Valgundes pagasta Mangaļu muzejā.

Plkst. 15.00 Ziemassvētku kauju muzejā, “Mangaļos” tika rīkota Pirmā pasaules kara kaujas rekonstrukcija, par godu apaļajai gadskārtai tika atklāta jauna brīvdabas ekspozīcija.

Plkst. 16.00 izturīgākie bija saņēmušu lāpas un sastājušies gājienā lai piedalītos lāpu gājienā, septiņus kilometrus garumā uz Ložmetējkalnu, kas veda gar vairākiem piemiņas akmeņiem, uz kuriem iegravēti latviešu strēlnieku pulka nosaukumi. Dienas aukstums bija īsts pārbaudījums, kurš liedza nepiemērota apģērba dēļ dažiem dalībniekiem piedalīties lāpu gājienā, tos ar 95.vidusskolas autobusu palaidām uz mājām.

Plkst. 18.00 Ložmetējakalnā Valsts prezidents Raimonds Vējonis teica uzrunu. Dzirdējām arī aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa runu un daudzu pasākuma organizatoru uzstāšanos. Pasākums turpinājās ar svinīgu atceres koncertu un atmiņu ugunskuriem pie kuriem sasildīties. Mūsu jaunākais dalībnieks bija 8 gadus vecs zēns Rūdolfs, kurš piedalījās lāpu gājienā un bija gandarīts par notiekošo.

Sirsnīgi pateicos Rīgas 95.vidusskolas direktoram Sergejam Verhovskim un Rīgas 71.vidusskolas direktoram Andrejam Rižikovam par iespēju nokļūt pasākumā.

Izsaku pateicību pedagogiem, kuri nebaidījās no aukstuma un sniedza atbalstu skolēniem R.Semakovai, D.Kapustam, D.Paukštai, N.Jurčenko, A.Babrei, V.Verhovskai.

Īpaši gribu atzīmēt mūsu muzejnieku draudzīgās komandas no Rīgas 13., 28., 33., 45., 49. Rīnūžu, Lietuviešu vidusskolām un Ziemeļvalstu ģimnāzijas.

Visus priecēja, ka Tīreļpurva cīnītājus atceras un godā valsts, tai skaitā arī mēs.

Pateicamies pasākuma organizatoriem – tumsā iedegtās sveces, Ložemtējkalnā sniegā izkārtotos rakstos, taku malās, gan Egļu alejā, braucamo ceļu malas, kuras izgaismoja pie kokiem piestiprinātas sveces – aukstais vakars un sniegu piesnigušie kokus radīja īstu svētku un patriotisma pilnu atmosfēru.

Skolu vēstures muzejnieki bija ieinteresēti gan Muzeja, gan Ložmetējkalna izzināšanā, kas rosināja organizēt pasākumu atkārtoti pavasarī.

Informāciju sagatavoja

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra

Skolu muzeju apvienības vadītāja Zinaida Soboļeva

 

Foto

Dace Lazdiņa