Teātra „Zīļuks” režisore runā Latvijas Radio 1

27.janvārī Latvijas Radio1 raidījuma „Ģimenes studija” (plkst.15.06, vadītājas Agnese DrunkaPaula Gulbinska) tēma bija „Teātris skolēniem, skolēnu teātris”. Sarunas par teātra spēlēšanu skolās un teātra spēlēšanu skolēniem, diskusijas par to, kas ir tie cilvēki, kuri izglītības nolūkos ved bērnus uz teātri, kā aktierspēle var palīdzēt jaunietim atraisīties, kāpēc skolās tik bieži ir sastopami teātra pulciņi, un ko skolēni iegūst kā mācību līdzekli izmantojot arī Latvijas teātru piedāvājumu?

Raidījumā tika intervēta Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” teātra „Zīļuks” režisore Laura Paegle. Viņa stāstīja par „Zīļuku”, kas teātrī tiek darīts, ko varam veidot, attīstīt, kāpēc bērni un jaunieši nāk uz teātri, par teātra esošajiem un bijušajiem, tagad sabiedrībā zināmajiem, audzēkņiem u.c.

Raidījuma viesi bija arī Latvijas Jaunatnes teātra režisors Ivars Lūsis, Jūrmalas 1.ģimnāzijas teātra pulciņa vadītāja, režisore un aktrise Dace Umbraško un Dailes Teātra aktieris Mārtiņš Počs, pats savulaik skolas gados spēlējis Tukuma kultūras nama bērnu un jauniešu teātra pulciņā.

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane,

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietniece

www.rsp.lv, skolenupils@gmail.com

https://www.facebook.com/BJCRSP