9. oktobrī dodies pētīt Juglu uz BJC „IK Auseklis” (Silciema iela 3).

No plkst. 15 līdz 19 būs iespēja izzināt Juglas apkārtni. Dienas aktivitāšu piedāvājumā radošās darbnīcas, izstādes par Juglas apkārtni un spēles lieliem un maziem apmeklētājiem.

Dienas programma:

 • Juglas un tās apkārtnes izpētes informatīvi materiāli (planšetes);
 • Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu audzēkņu radošo darbu izstāde – “Mani darbi Latvijas simtgadei” un radošais pētījums par Juglu un tās apkārtni ( izstāžu zāle);
 • Bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkurss – izstāde “Jugla – tā mana daļa Rīgas” atklātnē (izstāžu zāle);
 • DARBNĪCAS:
  • Kopdarbs –lielformāta darbs – brīvais zīmējums – Juglas kartes (ielu labirinti, māju un ielu vārdu zīmējumi);
  • “Auduma apdruka” (Auduma apdruka ar tekstilkrāsām) – veltījums R. Hiršam, “Rīgas auduma” dibinātājam;
  • “Papīra lietas” – darbs ar papīra šabloniem izmantojot Sizzix aparātu; veidojam kolāžu, kartiņu, mandalu – veltījums Juglas papīrfabrikai;
  • “Pie Gudrās Pūces” – Saceri Juglai dzeju un raksti to glīti” – sacerēt dzejoli, trīsrindi vai haiku un raksti to kaligrāfiski ar spalvu un tušu
  • “Diegu darbnīca” – Darbojas ar linu diegiem, materiālu, veido rotas, piespraudes – veltījums Strazdumuižas linu manufaktūrai.
  • “Juglas raksti” – Saules krāsas vitrāžā Juglas māju logos;
  • “Loci origami” – izloci sirdi sev un Latvijai.
 • Aktivitāte Juglas Minimotormuzejā!
 • Darbojas – MĪMI un fotostūrītis!
 • Sporta aktivitātes, spēles, atrakcijas!

Par iestādi

Sevis izzināšanas procesā vērtīgs palīgs ir interešu izglītība – dažādi pulciņi, kuros, praktiski darbojoties, skolēns iepazīst un izprot sevi, savas intereses un vēlmes, talantus un prasmes, kas var palīdzēt izkristalizēt to virzienu, kur, iespējams, turpināt savas gaitas arī nākotnē.

No 2012. gada janvāra, Rīgas pilsētas austrumu daļā, pašā Juglas sirdī, netālu no gleznainā Juglas ezera, dzīvojamo namu paspārnē, blakus trakojošajai Brīvības gatves transporta plūsmai, pasaulē atzīta 20.gs. tekstiluzņēmēja Roberta Hirša Mātes skolas telpās, atrodas Bērnu un jauniešu centrs “IK Auseklis”, kur darbojas interešu izglītības pulciņi ar daudzveidīgām aktivitātēm, TOS “Magnēts” un Minimotomuzejs. Centrā, kā bišu stropā, ik dienu čalo bērni, kā gādīgas mammas un tēti rosās skolotāji.

Zīmīga bija centra dzimšanas diena – 1989. gada 1. aprīlis, kad tika izveidots interešu klubs “Auseklis”.  Laiks krājis bagātu vēsturi, notikumus, lai 2019. gadā mūsu centrs godam sagaidītu lielo 30.gadskārtu.

Atskatoties uz Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” vēsturi, vērts pieminēt tā aizsākumus. 1982. gadā Rīgas 84.vidusskolā aktivizējās motosporta kustība – darbmācības kabinetos izveidots motosporta pulciņš un veiksmīgi attīstījās motosporta kustība – sporta entuziastu vadībā auga sportot gribētāju pulks un prestižu sacensību skaits. Laika gaitā krājās nozīmīgs dažādu motosporta priekšmetu uz materiālu klāsts, un 1993.gadā centrā atklāja Minimotomuzeju, kur vēl līdz šai dienai pukst mocīšu motoru sirds.

Neskatoties uz ikdienas steigu, Juglā pēcpusdienās iestājas neviltots miers. Bērni no tuvākas un tālākas apkārtnes ir atraduši sev nodarbošanos mūsu centrā, kur tiek piedāvātas daudzpusīgas un saturīgas aktivitātes. Centra paspārnē darbojas interešu izglītības pulciņi, kur centra skolotāji strādā un pārzina audzēkņu vajadzības, to, kas viņiem šķistu saistošs.

Pulciņu izvēle centrā audzēkņiem ir daudzpusīga. Spēju radoši izpausties, izteikt sevi krāsās, papīrā un citos materiālos, atklāt un attīstīt savas mākslinieciskās  spējas un kreativitāti sniedz kultūrizglītība, vizuālā un vizuāli plastiskā māksla, dejas, teātris un citas interešu izglītības programmas… daži izzāģē Latvijas kontūru, stiklu pārvērš īstā mākslas darbā, mazie pirkstiņi zīmē, ar krāsu otu uztriepj košus taureņus un daudzkrāsainas koku lapas, cits dzied un spēlē klavieres, dejo, veido multenes un frizūras, darina tērpus un rotas, mīca mālus un veido traukus.

Sporta interešu izglītība, tehniskie sporta veidi sniedz tehniskās zināšanas, sarežģītas domāšanas prasmes, disciplīnu un koncentrācijas spējas audzēkņi mācās gan sportojot, gan rūcinot motorus.

Mums, centra skolotājiem un darbiniekiem, ir gandarījuma prieks par ikdienā padarīto, sniedzot audzēkņiem jaunas zināšanas un prasmes, gūstot abpusējus iespaidus un emocijas. Lai spēks un enerģija arī turpmāk būt aktīviem un radošiem! Mēs lepojamies ar savu audzēkņu un skolotāju sasniegumiem!