Skolu muzeju skates-konkursa „Skolas izaugsmes vēstījums Latvijai 100. dzimšanas dienā” noslēgums Latvijas Kara muzejā

Skati pilnībā novadīja “Prezidentu skolas” aktīvisti. Zālē organizēja prezentācijas. Piedalās visas skolas ar savu pārstāvniecību. Sākumā uz ekrāna tēma „Skolas izaugsmes vēstījums Latvijai 100. dzimšanas dienā”.

Sanāksmi atklāj Z.Soboļeva. Iepazīstina ar viesiem – VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecāko referenti Eviju Pelšu un RD IKSD Sporta un jaunatnes pārvaldes, Sporta un izglītības iestāžu nodaļas, interešu izglītības programmu vadītāju Ingu Sidorčiku-Boboviču. Stāda priekšā pasākuma vadītājus pilsētas prezidentus Daņuti un Antonu, pie pults Rīgas 25.vidusskolas muzejnieks Kristofers. Pasākumu atklāj Danute ar Ziemassvētku kauju atceres 100.gadadienu ieskaņu Tīreļpurvā. Turpina Rīgas 74.vidusskola „Skolas pārmaiņu laikā”, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija iepazīstina kā tapa grāmata par skolu, A.Pumpura Rīgas 11.pamatskolas jaunākais prezidents Edijs iepazīstina, kā strādāja viņas padome. Interesantākos klipus demonstrēja Rīgas 21. un 63.vidusskolas. Rīgas 49.vidusskolas skolēni Aleksejs un Artūrs (9.klase) demonstrē savu filmu „Skolas soma”, kas ir oriģināls autordarbs un gūst atsaucību. Rīgas Zolitūdes ģimnāzija parāda kā izveidoja jauno muzeja telpu un kā izauga skola. Rīgas 25.vidusskola demonstrēja savu darbu Eiroparlamentā. Uz ekrāna kā 25.saņēma Ceļojošo albūmu, ko pasniedza pagājušā gadā Inga Cimiņa. Z.Soboļeva nodod sveicienu un veiksmes vēlējumus darbā visiem un aicina Rīgas 25.vidusskolu nodot albumu Zolitūdei.

Noslēgumā iepazīstas ar Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas muzeja 50 gadu jubilejas filmu. Ar dziesmu “Cielaviņa pasākumu slēdz. Uz ekrāna parādās apsveikums Ziemassvētkos. Visi dalībnieki saņēma uzdevumu mācību gada 2 pusgadam.

Informāciju sagatavoja: Skolu muzeju apvienības vadītāja Zinaida Soboļeva