Skolēnu pils teātris „Zīļuks” teātra festivālā Lietuvā

Ir agrs 15.maija ceturtdienas rīts un “Četras balsis” dodas uz Lietuvu, kur risinās teātra festivāls “Vaivorykštė”. Tas notiek mazā, bet skaistā un sakoptā pilsētiņā Jurbarskā. Mūs ved vienmēr nopietnais un nedaudz „trakais” šoferītis Aivars.

Esam patīkami pārsteigti par to, cik lielisku festivālu sarīkojuši kaimiņi lietuvieši. Izrādes ir ļoti dažādas, citas krāšņas, citas nopietnas, citas garlaicīgākas, citas atkal tādas, ka nevar atraut uzmanību. Pēc katras izrādes 2. stāva foajē notiek talantu šovi, kur jebkuram no jauniešiem ir iespēja izpausties. Fantastiski to vērot, jo jaunieši ir tiešām talantīgi un, galvenais, ļoti droši un atvērti. Mēs uzstājāmies ceturtie. Atsaucīgie gaismotāji visu salikuši tieši kā vēlamies un – aiziet! Nodziest gaismas, sanāk skatītāji, atveras priekškars, mūsu vēderos jau manāmi taureņi dejo un sākam. Aizmirstas viss cits, paliekam tikai mēs, skatuve un kustība.

Pēc izrādes saņemam lielas gaviles un aplausus. Esam sajūsmināti, tāpat kā skatītāji. Šī ir vieta, kur noteikti atgriezīsimies. Vakarā vēl izbaudām vienīgo profesionālo lietuviešu improvizācijas teātri, kas patiesi ir lielisks, jo, pat nesaprotot lietuviešu valodu, smejamies vēderus turēdami.

Ar smaidiem un jaukiem atvadu vārdiem tiekam pavadīti uz mājām. Paldies režisorītei un Jurbarskas jauniešu teātrim, ka deva mums iespēju tur nokļūt, kā arī šoferītim Aivaram. Vēl viens skaists piedzīvojums ar “Zīļuku”.

Informāciju sagatavoja:

Viena balss no četrām – Kitija Zandberga

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Teātra „Zīļuks” audzēkne

www.rsp.lv

https://www.facebook.com/teatrisziluks