Plenērs “Zem kastaņu baltajām svecēm”

19.maijā Arkādijas parkā “Pārdaugavas svētku “ laikā Bērnu un jauniešu centrs “Altona” tradicionāli aicināja Rīgas skolēnus uz zīmēšanu un gleznošanu brīvā dabā. Arī šogad laiks bija ļoti pateicīgs gleznošanai āra apstākļos –   bija saulains un ne pārāk  karsts.  Plenēra dalībniekiem trīs stundu laikā bija jāuzglezno kāda no Arkādijas parka skaistajām vietām. Jaunie zīmētāji izvēlējās dažādas vietas, kas viņiem likās gleznošanas cienīgas.

Gleznošanas procesam līdzi sekoja daudz Pārdaugavas svētku dalībnieki, kas nereti uzmundrināja jaunos māksliniekus ar saviem padomiem.  Žūrija,  novērtējot darbus , par interesantākajiem un izteiksmīgākiem atzina Ances Sproģes( Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs “Rīgas dabaszinību skola), Elīzas Danielas Dzenes( Āgenskalna sākumskola) un Katrīnas Pomeščikovas ( BJC “Mīlgrāvis “) darbus. Kopumā pasākumā piedalījās 25 dalībnieki no 8  izglītības   iestādēm, kā arī   “Pārdaugavas svētku”  apmeklētāji -pirmsskolnieki un  skolnieki, kuri vēlējās  izmēģināt , kā tas ir zīmēt dabā uz molberta.

Jauno mākslinieku plenēra laureātu darbi apskatāmi  līdz 22.jūnijam Republikāniskajā Bērnu Klīniskās  universitātes slimnīcas foajē pie bibliotēkas  Vienības gatvē 45 .

PLENĒRA protokols

Informāciju sagatavoja: BJC “Altona” izglītības metodiķe Dzintra Kņaze