BJC “Rīgas Skolēnu pils” teātris „Zīļuks” piedalījies festivālā Indijā

2019. gada nogalē Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” teātris „Zīļuks” piedalījās Starptautiskajā bērnu festivālā Indijas galvaspilsētā Deli, kuru organizēja „Ryan International Group of Institutions” (Indija). Teātris “Zīļuks” Indijas skatītājiem uzstājās ar viesizrādi “Kā Ruksītis ciemos gāja” (pēc Dzidras Rinkules – Zemzares stāsta motīviem, komponiste Silvija Silava, režisore Laura Paegle).

Kopumā festivālā piedalījās 20 tūkstoši bērnu no Indijas un citām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Slovēnijas, Čehijas, Polijas, Vācijas, Dānijas, Šrilankas, Taizemes, Paragvajas, Ugandas. Teātra “Zīļuks” audzēkņi Festivāla laikā devās ekskursijās, piedalījās radošajās darbnīcās. Bija izbraukumi uz trim skolām. Teātra audzēkņi stāstīja Indijas bērniem par Latviju, iepazīstināja ar Latvijas kultūru, mācīja latviešu dejas.

Teātra „Zīļuks” pedagogi un audzēkņi augstu novērtēja iespēju popularizēt Latvijas kultūru un skolēnu teātru mākslu, iegūt unikālu pieredzes apmaiņu, iegūt jaunus un radošus impulsus, kas stimulēs jaunu nākotnes projektu veidošanu un māksliniecisko ideju ģenerēšanu. Teātris ir lepns, ka ir gūts augsts mūsu izrādes novērtējums starptautiskā līmenī.

 

Informāciju sagatavoja: Laura Paegle, Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Teātra „Zīļuks” interešu izglītības skolotāja.

Foto: no privātā arhīva – festivāls Indijā ar viktorīnām, sporta spēlēm, izaicinājumiem un daudz jaunām draudzībām.